Warszawski sposób bycia

“Warsaw Lifestyle” to bez wątpienia najlepsze określenie na pewne wspólne cechy, które można zaobserwować u osób pochodzących ze stolicy (albo długo w niej mieszkających). I nie jest to tylko kwestia sposobu ubierania się, zachowania czy spędzania wolnego czasu, ale przede wszystkim pewne cechy światopoglądowe, o których warto wspomnieć.

O szóstej biegam, o siódmej wstępuję do kawiarni…

Połączenie aktywności fizycznej z życiem rodzinnym i zawodowym, a do tego jeszcze znalezienie chwili czasu na rozwój własnych pasji, to prawdziwe wyzwanie, które stoi przed każdym mieszkańcem wielkiego miasta. W Warszawie jest to szczególnie zauważalne, gdyż może ona poszczycić się między innymi ogromnymi korkami, blokującymi całe miasto i zabierającymi cenne minuty z życia każdego z nas.

Co zatem charakteryzuje mieszkańców stolicy? Przede wszystkim pośpiech, ale też wynikające z niego dopięcie każdego działania na ostatni guzik. Aktywni sportowo Warszawiacy zaczynają od sportu o szóstej rano, czy to od joggingu w pobliskim parku, czy od solidnego wycisku na siłowni. Potem szybki prysznic, po którym w końcu można zjeść śniadanie. Nierzadko jest ono kupowane po drodze, co znacznie oszczędza czas. W końcu nie trzeba nic szykować, ani nawet wstawiać brudnych naczyń do zmywarki.

Ciekawą alternatywą dla wpadania do kawiarni na lekkie śniadanie i “coffee to go” jest zamawianie tak zwanej diety pudełkowej, która zrobiła furorę w Warszawie w ciągu ostatnich kilku lat. Firma cateringowa przygotowuje wybrany posiłek lub cały ich zestaw i dostarcza z samego rana w wyznaczone miejsce, którym może być próg mieszkania (tak, torba czekająca na wycieraczce to nie jest niezwykły widok) albo recepcja w biurze. Dzięki temu nowoczesny Warszawiak zyskuje więcej czasu dla siebie, a także dokładnie tak zbilansowane śniadanie (lub wszystkie posiłki), dzięki któremu jego poranne wysiłki nie pójdą na marne i ani jeden zbędny kilogram się nie pojawi.

Kino, teatr, galeria sztuki, restauracja, czy spa?

Kolejna cecha Warszawiaka to zamiłowanie do różnych form rozrywki, z których może skorzystać praktycznie każdego dnia. Po aktywnym dniu nadchodzi wieczór, który… też można spędzić aktywnie, choć w końcu na tym, co przyjemne, a nie obowiązkowe. To pora na spotkania z kulturą i sztuką, ale także ze znajomymi. Bogata oferta licznych teatrów, kin, muzeów, galerii czy innych atrakcyjnych miejsc aż sama prosi o to, by odwiedzać każdego dnia inny zakątek stolicy.

A jeśli zabraknie już pomysłów, warto zajrzeć na stronę Kurier Warszawski, gdzie w działach “Lifestyle” oraz “Kultura” na pewno znajdą się kolejne, ciekawe propozycje na wieczory i weekendy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here