cera

Wraz z końcem roku pojawia się coraz więcej okazji do świętowania. Na zewnątrz pogoda nie zawsze zachęca do wyjścia, stąd z końcem lata większość czasu mamy ochotę spędzać w domu. Nasza skóra staje się wtedy bardziej sucha i mało elastyczna. Jednak pojawiające się możliwości zabawy, jak Andrzejki oraz zbliżający się Sylwester sprawiają, że czas pomyśleć o większej regeneracji ciała, by w wieczorowej kreacji olśnić wszystkich wokół. Co zatem wybrać, by cieszyć się piękną i pełną blasku skórą?

Podstawy pielęgnacji

Zanim ubierzemy wymarzoną sukienkę, warto odpowiednio wcześnie przygotować skórę. W zależności od tego, jaki typ skóry posiadamy, do codziennej pielęgnacji warto wprowadzić odpowiednie działania. Codzienne kąpiele oraz prysznice bez właściwej pielęgnacji mogą bardzo wysuszyć naskórek, dlatego zamiast mocno oczyszczających lepiej używać odżywiających płynów. Bardzo ważne jest także, by po każdej kąpieli nakładać zamiennie kosmetyki nawilżające oraz odżywiające skórę. Do wyboru są balsamy, mleczka, masła oraz coraz bardziej popularne naturalne oleje do wcierania w ciało.

Raz w tygodniu powinno się stosować kosmetyki złuszczające martwy naskórek, dzięki temu pobudzamy skórę do regeneracji. Regularne peelingi sprawiają, że nowe warstwy skóry są pełne blasku i witalności. Do lubianych i popularnych metod złuszczających należy zaliczyć kosmetyki zawierające naturalne składniki, jak czarna mielona kawa, brązowy cukier, morska sól, a także ekstrakty z ananasa i papai. Wszystkie te składniki mają działanie zdecydowanie lżejsze od chemicznych peelingów opartych o kwasy owocowe czy pirogronowe dostępne w różnych stężeniach, stosowane w zabiegach w gabinetach kosmetycznych.

Przydatne akcesoria

Aby nasza skóra stała się jeszcze jędrniejsza, do codziennej rutyny warto wprowadzić szczotkowanie ciała na sucho. Masaż należy wykonywać specjalnie dedykowaną do tego szczotką z naturalnego włosia. Wykonując ruchy od stóp i rąk w kierunku serca, pobudzamy krążenie całego ciała. Ruchy nie powinny być zbyt mocne, z wyczuciem masujemy ciało, aby skóra lekko się zaróżowiła. Po przyjemnie głaszczącym masażu czujemy się odprężeni i gotowi do kolejnych wyzwań w ciągu dnia.

Do innych przydatnych akcesoriów należy zaliczyć rolki z mikroigłami. Rolowanie skóry również wpływa na jej lepsze ukrwienie, pobudza procesy regeneracyjne, a nałożone po zabiegu kosmetyki zdecydowanie lepiej się wchłaniają. Rollery należy po każdym zabiegu odkazić specjalnym płynem, aby zachować higienę oraz bezpieczeństwo. Nie należy stosować rollerów w przypadku, gdy na skórze widoczne są podrażnienia czy rany.

Przygotowanie skóry do wyjścia wymaga wprowadzenia do codziennego trybu życiu kilku istotnych zmian. Jednak przy regularności mamy pewność, że nasza skóra będzie się w wieczorowej wersji doskonale prezentować. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here