Samodzielne strzyżenie
Fot.: pexels.com

Jeżeli nie masz czasu, aby pójść do fryzjera lub chcesz trochę zaoszczędzić warto rozważyć samodzielne strzyżenie włosów w domu. Być może z początku wydaje się, że jest to skomplikowana czynność, a tak na prawdę trzeba jedynie dowiedzieć się jak to zrobić prawidłowo.

Przeczytaj też: http://www.bydgoszczinaczej.pl/samodzielne-strzyzenie-wlosow-krok-po-kroku/

Przygotuj stanowisko do samodzielnego strzyżenia

W pierwszej kolejności należy przygotować sobie miejsce, w którym zamierzamy się ostrzyc. W każdym salonie fryzjerskim jest wyznaczony fotel oraz przybory, które umożliwiają oraz ułatwiają strzyżenie włosów. Wyznacz więc pokój lub stanowisko i ustaw wygodne krzesło, które nie będzie krępowało twoich ruchów. Musi być ci komfortowo. Jeszcze przed ustawieniem krzesła możesz położyć na podłodze folię lub worek, aby spadające włosy można było łatwo zebrać. Następnie dobierz odpowiednią maszynkę, nożyczki, spray do zwilżenia włosów, ręcznik oraz lusterko. Najlepiej jeżeli usiadłbyś przed stojącym lub wiszącym lustrem a drugie mniejsze miał w dłoni. Ważne jest również, aby zadbać o dobre światło. Dzięki temu dokładniej będzie widać miejsca, które należy ostrzyc lub takie których nie chcemy ścinać.

Przemyśl jak chcesz być ostrzyżony

Najlepszym rozwiązaniem jest wyszukanie zdjęcia w Internecie z przykładową fryzurą, którą chcesz mieć. Dzięki temu przyjrzysz się jej z bliska, aby wiedzieć jak masz się ostrzyc. Ważne jest abyś wiedział jak krótko. Używając maszynki do golenia istotne jest ustawienie ile milimetrów mają być ostrzyżone włosy. Przemyśl dokładnie jaki obszar głowy ostrzyżesz przy użyciu maszynki, a jaki obetniesz nożyczkami. Po każdym samodzielnym strzyżeniu maszynką włosy powinno wyrównać się nożyczkami.

Samodzielne strzyżenie włosów – cenne rady

  1. Zachowaj spokój. Jest to bardzo ważna rada. Trzęsące się ręce w niczym nie pomogą. Jeżeli się stresujesz, daj sobie czasu, aby ten stres opanować. Musisz być pewny siebie i swojego działania.
  2. Nie rób tego na czas. Samodzielne strzyżenie w pośpiechu u kogoś niedoświadczonego jeszcze nigdy nie wyszło dobrze. Nie wyznaczaj sobie określonego czasu w jakim musisz się zmieścić. Warto zaplanować sobie wolną część dnia i na spokojnie, po woli wykonać strzyżenie.
  3. Zasięgnij dobrej rady. Jeżeli znasz kogoś kto już nie raz sam wykonywał strzyżenie włosów, warto się go poradzić. Może udzieli Ci kilku cennych wskazówek, dzięki którym samodzielne strzyżenie wykonasz prawidłowo i będziesz z siebie zadowolony.

Zobacz też: http://www.e-ciuszki.pl/domy-modulowe-czy-warto-je-zakupic/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here