słodycze

Słodycze i inne produkty zawierające cukier to przekąski, po które sięgają nie tylko najmłodsi, ale również dorośli. Rujnują one naszą sylwetkę, a także wpływają niekorzystnie na nasze zdrowie. Wynika to przede wszystkim z ich kaloryczności, ale również wysokiej zawartości cukru rafinowanego, tłuszczów nasyconych, tłuszczów trans, a także syntetycznych barwników czy aromatów.

Przeczytaj też: https://akcemed.pl/jak-przestac-jesc-slodycze/ 

Słodycze – dlaczego warto wyeliminować je z diety?

Dieta bogata w cukier powiązana jest z dużym ryzykiem wielu chorób, w tym chorób serca. Może też prowadzić do otyłości, stanu zapalnego i wysokiego poziomu trójglicerydów. Wszystkie te czynniki przyczyniają się do ryzyka powstania chorób serca.

Spożywanie zbyt dużych ilości cukru powiązane jest też z miażdżycą. Słodkie przekąski nie ograniczają głodu, ale ułatwia szybkie spożywanie dużej liczby kalorii. Doprowadza to do przyrostu masy ciała. 

Sięganie po słodycze powoduje ryzyko rozwoju trądziku. Co więcej dieta bogatsza w cukier zwiększa stan zapalny w organizmie i może doprowadzić do insulinooporności, która zwiększają ryzyko zachorowania na raka.

Jak zrezygnować z podjadania słodyczy?

Żeby omijała nas chęć sięgania po słodkości, nie należy doprowadzać do silnego głodu. W takim celu konieczne jest regularne spożywanie pełnowartościowych posiłków, które zapewnią na, długotrwałe uczucie sytości. Dobrze sprawdzają się w tym celu posiłki, które wzbogacone są w białko i tłuszcz.

Kiedy dana osoba jest uzależniona od spożywania cukru, to nie powinna próbować eliminować wszystkich słodkich pokarmów naraz. Warto jest zamiast tego postawić na zdrową dietę, która składa się z bardziej satysfakcjonujących produktów spożywczych zawierających węglowodany, takich jak produkty pełnoziarniste, owoce, warzywa. 

Dobrze jest też pamiętać o ograniczeniu spożycia węglowodanów prostych. Jest to istotne, ponieważ produkty te prowadzą do gwałtownych wahań poziomu glukozy we krwi. Taki czynnik zwiększa ochotę na sięganie po słodycze.

Zobacz też: http://www.e-ciuszki.pl/dlaczego-nalezy-unikac-fast-foodow-i-zywnosci-przetworzonej/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here