Kudzu

Niektóre rośliny, które są składową dalekowschodnich suplementów diety, można znaleźć również w polskiej kuchni. Tak jest chociażby w przypadku kudzu, a konkretnie korzenia tej rośliny. Ile taki preparat kosztuje, gdzie go można kupić i do jakich zastosowań przeznaczyć?

Kudzu – występowanie w suplementach

W Polsce trudno znaleźć oryginalny korzeń kudzu. A jeśli nawet on występuje, to i tak jest on bardzo drogi. Dużo lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w pozostałe odmiany tego suplementu. Najlepiej kupić mączkę z kudzu, którą z łatwością można wykorzystać np. w trakcie przyrządzania potraw. Substancja ta działa dokładnie tak samo, jak niektóre preparaty zagęszczające. Dzięki niej, zupy i sosy będą miały znacznie gęstszą konsystencję. Nawiasem mówiąc, w przypadku Kudzu właściwości kuchenne są bardzo ciekawe.

Gdzie kupić kudzu?

Kudzu (w dowolnej postaci) można kupić w sklepach z tak zwaną zdrową żywnością. Niestety, w tych sklepach suplement ten jest dosyć drogi. Dużo lepiej zainwestować w preparat, który można zakupić np. w aptece. Trzeba jednak pamiętać, że mało aptek oferuje kudzu w postaci mączki. Sprawdzone apteki to miejsce, w których nabywa się głównie suplement diety w postaci kapsułek. Zwykle w jednym takim opakowaniu znajduje się 60 sztuk, co wystarczy na miesięczną kurację.

Ile to kosztuje?

Najłatwiej (i najtaniej) można kupić korzeń kudzu w postaci suplementu diety. Koszt takiego preparatu jest dość niski, gdyż za pojedyncze (60 szt) opakowanie, trzeba zapłacić około 30 złotych. Jeśli chodzi o skrobię z kudzu, to za 50 g czystego produktu, trzeba będzie zapłacić około 20 złotych. Warto jednak podkreślić, że na kwotę tą wpływ będzie miało wiele różnych czynników. Kupując go np. w utytułowanym sklepie z ekologiczną żywnością, można wydać nawet dwa, trzy razy więcej.

Uwaga! Pod żadnym pozorem nie należy kupować kudzu np. na internetowych, wątpliwych aukcjach. Istnieje bowiem ryzyko, że zakupi się niesprawdzony i niebezpieczny dla zdrowia i życia produkt.

Podsumowując, w przypadku takich roślin jak kudzu właściwości same mówią za siebie. Dlatego nie tylko warto wprowadzać do swej diety suplement w postaci tabletek, ale też produkt sprzedawany jako skrobia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here