Skoki tandemowe bez tajemnic

Skoki ze spadochronem zaliczane są do sportów ekstremalnych. Jeśli jednak marzymy o ich uprawianiu, nie musimy odznaczać się ani młodym wiekiem, ani imponującą kondycją. Jak zyskać pewność, że taka forma rozrywki jest stworzona również dla nas? Najlepiej rozpocząć swoją przygodę testując skoki tandemowe.

Skoki ze spadochronem w tandemie – najważniejsze informacje

Skoki ze spadochronem w tandemie to niezwykła rozrywka, która bazuje na bardzo prostych zasadach. Niczym nie różni się od klasycznego skoku ze spadochronem, ponieważ jednak jest kierowana do początkujących, ci mogą liczyć na pewne ułatwienie. Jest nim obecność wykwalifikowanego instruktora. Pasażer od samego początku jest do niego przypięty, a specjalna uprząż sprawia, że instruktor nieustannie ma „na oku” podopiecznego, czuwa nad jego bezpieczeństwem i pomaga mu na każdym etapie skoku. Skaczący może więc koncentrować się na własnych przeżyciach, nie przejmując się kwestiami technicznymi.W rezultacie, skoki tandemowe nie różnią się od tych, jakie wykonują doświadczeni skoczkowie. Dokładnie taki sam jest zarówno samolot, z którego się skacze, jak i wysokość (przeważnie wynosząca około 4000 metrów). Sam czas wolnego spadania także jest identyczny. Zwykle wynosi około 55 sekund.

Skoki w tandemie – szczegóły techniczne

Skoki w tandemie to rozwiązanie, którym warto się zainteresować nie tylko dlatego, że jest wyjątkowym doświadczeniem. To także przykład przeżycia, które nie należy do przesadnie drogich. Jego koszt zwykle nie przekracza tysiąca złotych, a różnice cenowe dotyczą przede wszystkim usług dodatkowych. Jeśli bardzo tego chcemy, możemy zdecydować się na dodatkowo płatny fotoreportaż albo film opowiadający tak o przygotowaniach do skoku, jak i o samym wolnym spadaniu. To pamiątka na całe życie, wiele osób decyduje się więc na skorzystanie z takiej opcji.Za skokami tandemowymi przemawia również to, że wcale nie musimy przemierzać połowy kraju, aby znaleźć miejsce, w którym moglibyśmy oddać skok. Lotniska przeznaczone do skakania ze spadochronem są zlokalizowane w niemal każdym województwie i bez trudu można je znaleźć szukając informacji w Internecie, a jedyną przeszkodą uniemożliwiającą oddanie skoku są warunki pogodowe.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here