Jak kupować perfumy, by nie dać się oszukać

Kupując perfumy, tak naprawdę ciężko jest odróżnić, czy są faktycznie oryginalne, czy to tylko tańsze zamienniki, nawet jeśli jest to kolejny flakonik ulubionego zapachu. By nie przepłacić a co ważne nie dać się oszukać, warto robić takie zakupy w znanych drogeriach, gdzie gwarantowana jest jakość bądź kupować w sprawdzonych drogeriach internetowych.

Co powinnaś wiedzieć przed zakupem perfum?

Patrząc jeszcze kilka lat wstecz, to perfumy były tylko luksusem, na który mogli pozwolić sobie jedynie najbogatsi, cóż czasy PRL-u nie były łatwe, dlatego w tamtym okresie każdy radził sobie jak mógł, przez co rynek podróbek urósł w siłę i dobrze prosperuje do dzisiaj. Obecnie dobre perfumy można już kupić bez większego problemu, bo Givenchy Ange Ou Demon Le Secret czy inne znane marki są dostępne i w sieci w dobrze zaopatrzonych drogeriach, choć ich cena może niekiedy odstraszać. Nadal pozostaje jednak kwestia, jak odróżnić falsyfikat od oryginału? Na pewno warto sprawdzić cenę. Jeśli flakonik ulubionego zapachu kosztuje około trzystu złotych, to nie ma możliwości, żeby go kupić na przykład za sto złotych lub mniej i nieważne gdzie się szuka. Jeśli uda się znaleźć niską cenę, to na pewno takie perfumy koło oryginału nawet nie leżały. Poza ceną należy sugerować się pojemnością buteleczki. Każda marka ma swoje normy, czyli oferuje przykładowo perfumy o pojemności 30 ml, 50 czy 100 ml i nie ma odstępstwa od tej normy. Jeśli uda się znaleźć buteleczkę o większej pojemności będzie to sygnałem, że produkt nie jest wart zainteresowania. Informacje co do pojemności można sprawdzić bez trudu w internecie, więc jeśli wielkość flakonika budzi zastrzeżenia lepiej szukać gdzie indziej.

Sprawdź, gdzie były rozlewane perfumy!

Pojemność i skład perfum to jedno, lecz by nie dać się oszukać warto sprawdzić również, gdzie perfumy były rozlewane. Patrząc na taką informację w drogeriach stacjonarnych, można doszukać się na opakowaniach, że rozlewnia jest w Arabii Saudyjskiej, a przecież mają pochodzić z Francji. Oczywiście nie jest to oszustwo, jednak fakt ten będzie miał duży wpływ na jakość perfum i ich trwałość. Z racji, że przebyły długą drogę, podczas której były kilka razy przelewane mogły stracić częściowo swoją nutę zapachową, więc perfumy nie będą trwałe, a wydając kilkaset złotych, każdy oczekuje, że utrzymają się na ubraniach nawet kilkanaście dni. Jeśli chce się więc kupić oryginalną

Givenchy Ange Ou Demon Le Secret lepiej robić to na stronie perfumerii z prawdziwego zdarzenia, bądź szukać drogerii gwarantującej jakość. Cena nie będzie mała, ale zapach wynagrodzi wszystkie niedogodności.

Oryginał czy jednak podróbka?

Przy odróżnieniu podróbki od oryginału pomoże też sprawdzenie, czy faktycznie pochodzą od koncernu, który zajmuje się ich produkcją. Taka informacja powinna być umieszczona na opakowaniu, jeśli jej nie ma źródło pochodzenia może być różne, więc perfumy za kilkaset złotych mogą pochodzić z Chin, jak większość rzeczy teraz. Renomowane drogerie stacjonarne, które często można spotkać w dużych galeriach handlowych, nie mogą pozwolić sobie na obniżanie jakości świadczonych usług, dlatego w takich miejscach najlepiej jest kupować, bo zyskuje się pewność, że Givenchy Ange Ou Demon Le Secret jest faktycznie tą oryginalną perfumą, której się szuka. Nie zaszkodzi jednak sprawdzić, jak wygląda sama buteleczka, jaki kolor ma perfuma, czy tłoczenia na opakowaniu są takie, jak powinny, a przede wszystkim czy kolejność składników się zgadza, a zwłaszcza ilość nut zapachowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here