Co warto wiedzieć o przeszczepie włosów

Utrata włosów stresuje każdego, powoduje gorsze samopoczucie emocjonalne, a także bardzo często kompleksy. Sporo osób, które doświadczają na przykład łysienia plackowatego, wycofuje się z życia społecznego i zaczyna spędzać czas samotnie w domu. Przeszczep włosów Katowice to metoda leczenia, która może znacznie poprawić jakość życia pacjenta. Poniżej więcej na ten temat.

Przeszczep włosów Katowice

Przeszczep włosów to metoda leczenia, która stosowana jest już od bardzo dawna w przypadku osób, które cierpią na różnego rodzaju łysienie. Kiedy na skórze głowy pojawiają się nagie miejsca bez włosów, warto umówić się na spotkanie z trychologiem. Klinika przeszczepu włosów jest miejscem, w którym można odbyć taką konsultację. Podczas spotkania specjalista oceni, czy w przypadku konkretnego pacjenta możliwe jest przeszczepienie włosów.

Przeszczep włosów Śląsk

Jak przebiega sam zabieg? Przyczep włosów polega na tym, że ze skóry głowy pacjenta z tak zwanego obszaru dawczego pobierane są cebulki włosowe wraz z mieszkiem oraz fragmentem skóry. Podczas jednego zabiegu można pobrać ich nawet 1500. Następnie są one wszczepiane tam, gdzie na skórze głowy są nagie miejsca. Dzięki temu po kilku tygodniach pojawiają się tam baby hair, a zatem bardzo delikatne włoski, które są najlepszym dowodem na to, że cały zabieg przebiegł pozytywnie.

Przeszczep włosów Śląsk – ceny

Nowoczesna klinika przeszczepu włosów to miejsce, w którym pomaga się wielu pacjentom. Zabiegi wykonywane są przy użyciu robotów medycznych, dlatego też wykwalifikowana kadra medyczna pobiera cebulki włosowe i mieszki bardzo precyzyjnie. Dzięki temu metoda jest mniej inwazyjna niż jeszcze kilka lat temu. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że za przeszczep należy zapłacić z własnej kieszeni. Niestety w Polsce ta metoda leczenia łysienia nie jest refundowana. Ile kosztuje przeszczep włosów? Ceny zwykle kształtują się około 2500 zł. Jakie jest prawdopodobieństwo powodzenia zabiegu? Duże, dlatego, że specjalista nie kwalifikuje pacjenta do przeszczepu włosów w sytuacji, kiedy ma podejrzenia, że ta metoda nie będzie skuteczna. Warto dowiedzieć się więcej na temat przeszczepu i skontaktować ze specjalistami, którzy są zatrudnieni w klinice włosa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here