jakie dodatki do trampoliny kupić?

Trampolina ogrodowa to znakomita zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór trampolin do ogrodu. Oferowane przez nas modele to te trwałe i solidne.

Może się jednak znaczyć, że będzie trzeba zakupić dodatkowe akcesoria. Takie są potrzebne, kiedy zakupiona trampolina nie jest wyposażona we wszystkie części lub też ulegnie uszkodzeniu. Akcesoria do trampolin pomagają również chronić zabawkę przed niekorzystnym działaniem warunków atmosferycznym.

Rodzaje akcesoriów do trampolin

W sklepach dostępne są różne dodatki do trampolin, dzięki którym skakanie jest przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Są to:

  • plandeka, jest idealną ochroną przed złymi warunkami atmosferycznymi, na przykład takimi jak deszcz.
  • kotwy, ich zadaniem jest uziemienie trampoliny podczas silnego wiatru.
  • stelaż, od niego zależy stabilność trampoliny. Stelaż to nic innego jak rama i nogi trampoliny. Kluczowe jest żeby był wykonany z dobrej jakości materiałów, powinien być gruby i stabilny, pozbawiony ostrych krawędzi, które mogą być niebezpieczne dla dzieci. Gdy z trampoliny mają korzystać dzieci warto zainwestować w specjalną piankę, która chroni ramiona stelażu. Dzięki takiemu rozwiązaniu, dziecko jest bezpieczne podczas korzystania.

Akcesoria do trampolin dla dzieci

  • mata do skakania, najlepiej szukać modelu który posiada matę wykonaną z wytrzymałego i elastycznego materiału. Boki maty dodatkowo powinny być obszyte specjalną taśmą.
  • osłona na sprężyny, dzięki niej chronione są stopy osoby skaczącej przed sprężyną. Dodatkowo osłona ochrania sprężyny przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
  • sprężyny, od ich rodzaju zależy jakość skakania. Sprężyny powinny być solidnie przymocowane oraz zabezpieczone specjalnymi, wodoodpornymi osłonami.
  • drabinka, jeżeli nasza trampolina jest większym modelem, przeznaczonym również dla dorosłych i jest zabezpieczona siatką, niezbędnym elementem jest drabinka, która ułatwi wejście na matę do skakania. Jest niesamowicie istotna, gdy z trampoliny korzystają kilkuletnie dzieci.
  • siatka, gdy z trampoliny korzystają dzieci jest to obowiązkowy element. Zadaniem siatki jest ochrona przed upadkiem. Najlepiej wybrać taką, która jest zamykana na zamek błyskawiczny i posiada wejście na trampolinę. Takie rozwiązanie ułatwia korzystanie.

Przeczytaj też: http://www.immocenter.pl/baseny-ogrodowe-akcesoria-dla-dzieci-w-ktore-warto-sie-zaopatrzyc/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here