Sylwester w górach – jak się przygotować

Sylwestrowe szaleństwa w tak pięknej scenerii, jaką są góry, wymagają solidnych przygotowań. Zwykle najwięcej czasu poświęca się na skompletowanie odpowiedniej garderoby, zapominając o tym, że skóra twarzy także wymaga właściwego przygotowania. Klimat w górach jest zupełnie inny niż ten, do którego większość jest przyzwyczajona, dlatego sam mocno nawilżający krem do twarzy może okazać się niewystarczający. Sprawdź, jak przygotować się na sylwestra w górach.

Zimowe powietrze to wyzwanie dla skóry

Zimą skóra jest szczególnie narażona na niekorzystne dla niej czynniki atmosferyczne, takie jak ujemne temperatury czy wiatr. Ten, nawet jeśli nie jest zbyt mocny, to silnie oddziałuje na nieosłoniętą skórę twarzy. Fatalny wpływ na kondycję skóry mają też drastyczne zmiany temperatury, gdy wchodzi się z dworu do ogrzanych pomieszczeń.

Większość nie zdaje sobie sprawy też z faktu, że to właśnie zimą skóra traci znacznie więcej wilgoci niż latem, dlatego bardzo szybko staje się szorstka, traci elastyczność i łatwo ulega podrażnieniom. Znacznemu osłabieniu ulegają naturalne mechanizmy ochronne skóry. Wiele swoich dobrych cech traci naturalny płaszcz hydrolipidowy i często nie jest on w stanie ochronić skóry przed odmrożeniami. Skóra twarzy wymaga więc intensywnego wspomagania, ale sam mocno nawilżający krem do twarzy może nie wystarczyć, aby w czasie sylwestra wyglądać kwitnąco. 

Pielęgnacja skóry przed Sylwestrem w górach

Pielęgnacja skóry w takich warunkach wygląda nieco inaczej. Przede wszystkim oczyszczanie twarzy należy wykonywać dwa razy dziennie – rano i wieczorem, bez względu na to, czy na twarzy gościł makijaż, czy nie. Dzięki temu skóra również w ciągu dnia będzie w stanie lepiej chłonąć dobroczynne substancje z kosmetyków.

Podstawą pielęgnacji skóry jest ochronny krem, który należy aplikować na twarz przed każdym wyjściem na zewnątrz. Nie może to być krem nawilżający, bo przy ujemnych temperaturach, jego składniki mogłyby być bardzo niebezpieczne dla skóry. Zatem w ciągu dnia najlepiej będą sprawdzać się kremy półtłuste, które należy nakładać na około 20 minut przed położeniem makijażu. Mocno nawilżający krem do twarzy powinien być stosowany na noc. Pielęgnując twarz zgodnie z tymi regułami, można mieć pewność, że skóra będzie doskonale wyglądać w sylwestrową noc.

Mocno nawilżający krem do twarzy potrzebny jest każdej skórze

Zimą skóra traci znacznie więcej wody niż latem, czego skutki szybko pojawiają się na twarzy. Skóra niedostatecznie nawilżona staje się cienka, szara, szybko traci elastyczność, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki. Mocno nawilżający krem do twarzy jest w stanie ochronić skórę przed przesuszeniem i tym samym spowolnić proces jej starzenia się. Krem nawilżający powinien być używany nie tylko przez panie – także panowie powinni po niego sięgać każdego dnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here