Bezsenność, suchość w gardle, gwałtowne bicie serca. Któż z nas nie zna tego uczucia? Niestety kiedy taki stan trwa przez kilkamiesięcy musimy zacząć działać. Czynniki te powodują bowiem bardzo przykre konsekwencje: wpadanie w nałogi, napady depresyjne mogące doprowadzić do myśli samobójczych, odsuwanie się od najbliższych.

Kiedy więc widzisz, że coraz częściej towarzyszy ci stres natychmiast działaj. Przedstawiamy ci najlepsze sposoby radzenia sobie ze stresem:
– odpowiednia dieta – wzbogacaj swoje posiłki w niezbędna owoce i warzywa. Niech twój talerz będzie kolorowy: seler naciowy, orzechy, jajka, ziemniaki, pomarańcze, fasolka szparagowa, czarne porzeczki. To wszystko działa lepiej niż suplementy diety. Cudowne działanie ma również czekolada- od czasu do czasu każdy z nas powinien się na nią skusić.
– ćwiczenia relaksacyjne połączone z ulubioną muzyką- zapisz się na jogę lub przeczytaj o jej technikach. Dzięki prostym ćwiczeniom pozwalającym odprężyć mięsnie, nauczysz się odpowiedniego oddychania, kontroli wdechów i wydechów, co naprawdęmoże zdziałać cuda.
– wysiłek fizyczny – staraj się przebywać jak najczęściej na świeżym powietrzu. Sport pozwala również wyrzucić z siebie negatywne emocje, dzięki czemu na trapiący nasz problem spojrzymy zupełnie inaczej. Każdy z nas może wybrać taki sport, który jest odpowiedni dla jego cech charakteru. Nie ważne czy będziemy brać udział w maratonach, jeździć na rowerze, tańczyć czy chodzić na pilates – ważne abyś czuła, że sprawia ci to przyjemność.

Warto także fundować sobie codzienne przyjemności: spotkania ze znajomymi, wypady do SPA czy gorące kąpiele- to wszystko sprawia, że nasze myśli kierowane są w zupełnie inne strony, a problem wydaje się coraz mniej istotny.

http://www.rehaform.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here