Jak wiadomo żyjemy w świecie w którym to każdego dnia jesteśmy „atakowani” zdjęciami pięknych, chudych ale i zarazem wysportowanych kobiet, dziewczyn, mężczyzn. Przeglądając różnorodne gazety czy też oglądając programy telewizyjne można mieć wrażenie, że jedynie szczupła czasami wręcz do przesady sylwetka daje możliwość osiągnięcia sukcesu, szczęścia. Oczywiście nie każdy z nas będzie zwracał na to uwagę, jednak spora grupa zwłaszcza nastolatków która to szuka swej własnej tożsamości będzie wpatrywała się w takie zdjęcia i w nich będzie szukała swego własnego ja. Jak można spodziewać się konsekwencje tych zachowań są tragiczne gdyż nadal mamy do czynienia z stale rosnącą liczbą coraz to młodszych osób chorujących na różnego rodzaje zaburzenia odżywiania.
Niewątpliwe do najczęstszych wymienia się anoreksję czyli inaczej jadłowstręt psychiczny. Jest to choroba nie tylko ciała ale i duszy oraz psychiki. Osoba ją dotknięta ma zaburzony obraz postrzegania samego siebie. Uważa iż jest osobą grubą, mało wartościową, nudą, brzydką. Jej zdaniem jedynie poprzez schudnięcie możliwe będzie osiągnięcie sukcesu, zrozumienia wśród rówieśników. Niestety osoby z anoreksją w bardzo szybkim czasie tracą kontrolę nad odchudzaniem i mimo znacznego ubytku wagi nadal uważają się za osoby za grube, które koniecznie muszą schudnąć.
Jak można sobie wyobrazić takie błędne koło w konsekwencji doprowadza do licznych skutków ubocznych. Znaczny a czasami i wręcz zbyt duży ubytek wagi prowadzi do zaburzeń w prawidłowym funkcjonowaniu organizmu. Również sfera psychiczna osoby jest zaburzona a tym samym ona samodzielnie nie potrafi podjąć leczenia.
W wielu skrajnych przypadkach długo utrzymująca się niedowaga doprowadza do śmierci. Warto również dodać, że wbrew pozorom anoreksja nie odnosi się tylko do młodych kobiet dziś również i starze osoby zarówno mężczyźni jak i kobiety coraz częściej borykają się z tym właśnie problemem.

http://www.wystarczytakniewiele.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here