W ciągu nocy skóra regeneruje się szybciej niż za dnia, a cały proces można wspomóc dzięki użyciu odpowiednich kosmetyków. To właśnie nocą skóra lepiej wchłania zawarte w kosmetykach składniki, ponieważ właśnie wtedy jest bardziej ukrwiona, a więc szybciej oddycha. Po jakie produkty sięgnąć, by uzyskać wymarzoną, zdrową cerę, a jednocześnie cieszyć się pięknymi włosami i gęstymi rzęsami?

Kosmetyki na noc
Samo oczyszczenie twarzy to za mało. Oczywiście jest to bardzo ważna kwestia, której nie powinno się pod żadnym pozorem zaniedbywać, jednak dla osiągnięcia lepszych efektów konieczne jest zastosowanie dodatkowo odpowiednich kosmetyków. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji, a wybór wszelkiego rodzaju kremów czy maseczek jest naprawdę ogromny, dzięki czemu z łatwością można znaleźć produkty dopasowane do swoich potrzeb. O ile krem na dzień pełni przede wszystkim funkcje ochronne, o tyle krem na noc ma zupełnie inne właściwości. Głównym zadaniem kosmetyków na noc jest regenerowanie i odżywianie skóry. Skąd jednak wiedzieć, który wybrać?

Jak wybrać krem na noc?
Krem na noc nie tylko dostarcza cennych witamin, ale również nawilża cerę i pomaga jej poradzić sonie z niedoskonałościami, a także pozbyć się resztek uszkodzonej skóry, a tym samym zyskać gładką i matową cerę. Dużą popularnością cieszy się krem pod oczy marki L’Occitane, który pozwala na silną odbudowę i regenerację oraz wzmocnienie skóry i sprawia, że wydaje się ona gładsza i młodsza. Efektywnym kosmetykiem jest również krem Dr Irena Eris Fortessimo, czyli produkt nawilżająco-regenerujący pod oczy i na powieki, dedykowany przede wszystkim kobietom o cerze suchej i dojrzałej. Systematyczne stosowanie kremu pozwala opóźnić proces starzenia się skóry, a jednocześnie znacznie ją nawilżyć i uelastycznić.

Nocna odżywka do rzęs
Nocą warto także stosować odżywki do rzęs, które mogą mieć pozytywny wpływ zarówno na długość, jak i gęstość rzęs. Skór w nocy jest w pełni odżywiona, a dzięki temu odżywka łatwiej wchłania się w głąb włosków. Dodatkowo substancje zawarte w odżywkach pozwalają wzmocnić rzęsy już u nasady, a włoski stają się grubsze i dłuższe w stosunkowo krótkim czasie.

Nocna pielęgnacja włosów
Warto pamiętać także o włosach i nocą stosować odpowiednie kosmetyki. Równie dobrze sprawdzą się zarówno tradycyjne odżywki, jak i specjalne maski. Jeśli celem jest wzmocnienie i odżywienie włosów na całej długości, warto zakupić maski marki L’Biotica. Jeśli zaś chodzi o produkty bez spłukiwania, najlepiej sięgnąć po maskę Seboradin, która skutecznie wzmacnia cebulki włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here