Rozkloszowane spódnice chyba nigdy nie wychodzą z mody i znajdują uznanie wielu kobiet. Nic dziwnego, bo pasują do wielu rodzajów stylizacji i niemal do każdej figury. Doskonale podkreślają talię, jednocześnie ukrywając brzuch czy biodra. Mogą ją nosić zarówno dziewczyny bardzo szczupłe, jak i te zmagające się z nadprogramowymi kilogramami. Każda z pań może znaleźć odpowiednią spódnicę dla siebie, wystarczy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii.

Długość
Jaka jest odpowiednia długość spódnicy? Wszystko zależy zarówno od preferencji, jak i od wyglądu nóg. W przypadku nóg zgrabnych i proporcjonalnych można stawiać zarówno na spódnice bardzo krótkie, jaki te sięgające nawet za kolano. Osoby o masywniejszych udach powinny je zakryć, dzięki czemu będą wyglądały zdecydowanie szczuplej. Takim paniom poleca się więc spódniczki kończące się tuż przed kolanem.

Poziom rozkloszowania
Kolejną kwestią, którą należy przemyśleć, jest poziom rozkloszowania spódniczki. Dziewczyny z dużymi biodrami powinny sięgać po te spódnice, które mają mniejszą ilość fałd. Osoby drobne mają większą dowolność. Bardzo rozkloszowana spódnica przyciąga wzrok w kierunku bioder i dodaje optycznie kilka centymetrów, ale panie cieszące się szczupłą figurą nie muszą się tym przejmować. Wręcz przeciwnie – taka mocno rozkloszowana spódnica pozwoli uwydatnić kobiece kształty.

Materiał spódnicy
Obecnie dużą popularnością cieszą się grube i sztywne materiały, szczególnie te pikowane czy wykonane ze specjalnej pianki, która sprawia, że spódnica pięknie odstaje i przyciąga wzrok. W takich spódnicach najlepiej będą wyglądać szczupłe dziewczyny, natomiast swobodnie układające się spódnice bawełniane to wybór doskonały dla pań o szerszych biodrach. Należy jednak pamiętać, by materiał nie był za cienki, bo to sprawi, że odznaczać będzie się bielizna, rajstopy czy wszelkie niedoskonałości.

Z czym łączyć spódnicę?
Rozkloszowana spódnica wygląda dobrze praktycznie ze wszystkim. Wybór zależy więc od okazji, jak i od koloru czy materiału spódniczki. Jeśli jest ona gładka, można wybrać równie stonowaną górę, jak i zdecydować się na ciekawe wzory, które przełamią prostotę spódnicy. W przypadku wzorzystej spódnicy najlepiej sprawdzi się oczywiście prosta góra, dzięki czemu całość nie będzie wyglądała przytłaczająco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here