Cienkie włosy szczególnie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Ważne jest nie tylko prawidłowe mycie i suszenie, jak i stosowanie odpowiednich kosmetyków. Te wszystkie czynniki mogą wpłynąć na poprawę kondycji włosów, dodać im objętości. Problem cienkich włosów jest niezależny od płci i wieku – zmagają się z nim zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Warto więc wiedzieć, jak zadbać o poprawę ich stanu.

Odpowiednie mycie
Równie ważne jak stosowanie odpowiednich kosmetyków, jest przestrzeganie kilku podstawowych zasad podczas mycia włosów. Choć wiele osób może traktować mycie głowy jako rutynową czynność, która nie wymaga zbytniego zaangażowania, wbrew pozorom jest to niezwykle istotne dla kondycji włosów. Ważne jest, by z włosami obchodzić się delikatnie – nie spłukiwać z nich odżywki czy szamponu zbyt gorącą wodą ani też nie nakładać preparatów bezpośrednio na skórę głowy, by uniknąć jej wysuszenia i późniejszego przetłuszczania.

Kwestia suszenia
Przy pielęgnacji włosów istotne jest także ich suszenie. Cienkie włosy pod wpływem gorąca mogą bowiem ulegać przegrzaniu, dlatego jeśli jest to możliwe, lepiej unikać suszenia. Jeśli jednak suszenie okaże się konieczne, należy wybrać lekki powiew i zachowywać odpowiednią odległość suszarki – około 20 centymetrów od głowy. Należy także pamiętać, by nie szarpać włosów szczotką o ostrym włosiu, a po zakończeniu suszenia zastosować na całej długości puder, który pozwoli dodać objętości.

Domowa regeneracja
W momencie, gdy specjalistyczne kosmetyki okazują się niewystarczające, można skorzystać jeszcze z domowych metod, które często pozwalają osiągnąć zdumiewające efekty. Można wykonać samodzielny masaż skóry głowy, a także stworzyć ekstrakt z ziół. Wystarczy suszony kwiat lipy, napar z rumianku czy różnego rodzaju olejki.

Szampony i odzywki
Oczywiście podstawową kwestią przy pielęgnacji włosów są specjalne szampony i odżywki, dedykowane właśnie włosom cienkim. Należy sięgać po te, które zapobiegają nadmiernemu wypadaniu włosów, a jednocześnie zwiększają objętość. Lepiej unikać za to odżywek ciężkich i niewymagających spłukiwania, ponieważ ich stosowanie może przynieść odwrotny do zamierzonego efekt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here