kręgosłup
fot. pixabay.com

Ból pleców to bolesna dolegliwość, która wpływa na nasze codzienne funkcjonowanie. Utrudnia nam poruszanie się, ogranicza ruchy, a więc i aktywność, jaką zwykle podejmujemy każdego dnia. Co więcej przy silnym bólu kręgosłupa nie znajdujemy ulgi nawet w pozycji leżącej, nie możemy zatem od niego odpocząć. Bóle kręgosłupa mogą mieć różne podłoże. Sposób leczenia powinien być dostosowany do przyczyny, która powoduje tę dolegliwość. 

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/bole-plecow-kregoslupa-rodzaje-mozliwe-przyczyny/ 

Problemy z kręgosłupem a styl życia

Na wstępie należy zaznaczyć, że stan naszego kręgosłupa, podatność na nadwyrężenia i inne schorzenia wynika ze stylu życia jaki prowadzimy. Jeśli na co dzień prowadzisz siedzący tryb życia i nie masz czasu i siły na aktywność fizyczną, kręgosłup będzie osłabiony. Nie bez przyczyny mawia się, ze na problemy z kręgosłupem pracujemy od najmłodszych lat. Najważniejsze, co musimy zrobić to stale wzmacniać nasz kręgosłup i dbac o prawidłową postawę. Nie bez znaczenia jest też pozycja, w jakiej śpimy oraz materac i poduszka, z których korzystamy. Zwyrodnienia i zmiany w kręgosłupie zachodzą stopniowo aż dają o sobie znać w niezwykle bolesnej postaci. 

Przyczyny bólu kręgosłupa

Ból kręgosłupa może mieć różne  bezpośrednie przyczyny. Najczęstsza z nich jest po prostu przeciążenie kręgosłupa. Ma miejsce na ogół wtedy gdy przez dłuższy czas przebywamy w jednej na dodatek nieodpowiedniej pozycji, a także po dźwiganiu dużych ciężarów. Również nagłe, intensywne ruchy, podrywy mogą doprowadzić do naderwania mięśni, więzadeł i innych. 

Leczenie bólów kręgosłupa

W przypadku nagłego, niespodziewanego bólu doraźnie możemy zastosować maści przeciwbólowe, które mają działanie rozgrzewające. IUgę przyniesie lek przeciwbólowy i przeciwzapalny na bazie ibuprofenu, który nie tylko złagodzi ból, ale też ograniczy rozwój stanu zapalnego. W przypadku bólu przewlekłego stosuje się termoterapię oraz fizjoterapię w szczególności kinezyterapię. Są też zwolennicy naturalnych metod leczenia, którzy zachwalają efekty akupresury. 

Przeczytaj też: http://www.e-ciuszki.pl/zapalenie-zatok-szczekowych-jak-je-rozpoznac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here