Jak malować oczy z opadającymi powiekami

Właścicielki opadającej powieki dobrze wiedzą, jak ważny jest właściwy makijaż. Bez niego oko wygląda na smutne, a co za tym idzie, cała twarz nabiera smutnego wyrazu i wygląda starzej. Jak się malować, mając oczy z opadającymi powiekami? Czy możliwy jest makijaż doskonały, kamuflujący tego typu przypadłość? Zobacz, co robić krok po kroku i wyczaruj świetny makijaż od ręki!

Pamiętaj: baza i perłowe odcienie są dla ciebie

Makijaż oczu z opadającymi powiekami warto rozpocząć od nałożenia bazy. Wyrówna ona koloryt powieki i lekko odświeży spojrzenie. Wybieraj jasne kolory, które są twoim sprzymierzeńcem. Następnie pokryj ruchomą powiekę jasnym, perłowym cieniem. Zanim zaczniesz eksperymentować z wykończeniem cieni, pamiętaj, że to właśnie perłowe kolory uwypuklają oko i sprawiają, że jest ono większe. W przypadku opadających powiek to szalenie wskazane! Nie obawiaj się, że perłowe cienie będą cię postarzać. Wybór kolorów cieni o tym wykończeniu jest naprawdę imponujący, dlatego na pewno znajdziesz coś dla siebie. Możesz wypróbować cienie do powiek Color Riche L’ombre Pure. Są trwałe, świetnie się rozprowadzają i gwarantują perfekcyjny makijaż oka. Jeśli wolisz paletki, przetestuj Nabla Dreamy.

Po naniesieniu jasnych, perłowych cieni na całą powiekę postaraj się podkreślić oko. Pokochaj brązy, które świetnie sprawdzają się w tej roli. Zaznacz powiekę jasnym brązem, rozcierając go aż do załamania powieki. Nie zapominaj też o podkreśleniu linii rzęs. Sam tusz do rzęs nie wystarczy. Ciemnym, najlepiej brązowym cieniem stwórz delikatną kreskę, która ładnie otworzy oko i podkreśli twoje spojrzenie. Po aplikacji delikatnie ją rozetrzyj, by nie wyostrzała oka.

Cienie do powiek zamiast kredki? Jak najbardziej!

Zazwyczaj do pokreślenia dolnej powieki używasz kredki do oczu? Jeśli masz problem z opadającą powieką, możesz spróbować podkreślić oko nieco inaczej. Zamiast klasycznej kredki świetnie sprawdzą się cienie do powiek. Rozprowadzając je pędzelkiem na dolnej linii rzęs, jednocześnie je rozetrzyj. Unikniesz efektu ostrego spojrzenia, który w przypadku opadającej powieki nie jest zbytnio wskazany. Nie obawiaj się, że cień do powiek się rozmaże. Jeśli wybierzesz profesjonalne kosmetyki, nienaganny makijaż oka będzie z tobą przez cały dzień. Nawet jeśli do tej pory zawsze używałaś kredki, a potem nakładałaś tusz do rzęs, spróbuj zaakcentować dolną linię rzęs cieniami.

Choć to oczywiste, zarówno dolną jak i górną powiekę maluj zanim nałożysz tusz do rzęs. Po zaakcentowaniu oka powtórnie zaaplikuj perłowy cień. Sprawi on, że spojrzenie będzie świeższe, a oko bardziej otwarte. Ciemne kolory niestety nie są twoim sprzymierzeńcem.

Tusz do rzęs może naprawdę wiele – pamiętaj o tym

Kluczem do sukcesu przy makijażu oka z opadającą powieką są nie tylko jasne kolory i perłowe cienie, ale i właściwy tusz do rzęs. Imponujący wachlarz długich rzęs świetnie otwiera oko i je powiększa. Efekt ten jest bardzo pożądany w przypadku twojej przypadłości. Zawsze wybieraj profesjonalne, trwałe i wydajne tusze do rzęs. Pamiętaj, że aby osiągnąć pożądany efekt, musisz dokładnie rozczesać i podkręcić rzęsy. Pomoże ci w tym profesjonalna szczoteczka. Dobrze sprawdzi się ta klasyczna, która świetnie pogrubi i wydłuży rzęsy, dodając twojemu spojrzeniu prawdziwej magii. Niech nałożenie tuszu do rzęs będzie ostatnim elementem makijażu oka przy opadającej powiece. Jeśli postąpisz według powyższych wskazówek i otworzysz oko dokładnie wytuszowanymi rzęsami, doskonały efekt gwarantowany!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here