Czy laserowe usuwanie rozstępów jest rozwiązaniem?

Z całą pewnością omawiając temat rozstępów, warto jest wiedzieć, czym są niedoskonałości pojawiające się na ciele i co jest przyczyną tego, że się pojawiają. Co więcej warto także wiedzieć o tym, jakie istnieją sposoby walki z rozstępami i czy są rzeczywiście skuteczne, a które nie są w stanie usunąć mało estetycznych, chropowatych zmian skórnych.

Rozstępy skórne należą do grupy najbardziej charakterystycznych zmian, których powodem są pęknięcia szybko rozciągającej się skóry np. podczas tycia lub w trakcie ciąży. Bardzo często w takim przypadku wykorzystywany jest laser na rozstępy, jednak o nim również w dalszej części artykułu. Ponieważ skóra, która narażona jest na szybkie rozciąganie nie jest w stanie nadążyć z produkcją kolagenu ulega zniszczeniu. Powstają wówczas pionowe, nierówne pęknięcia, które z czasem stają się grubsze, bardziej wyczuwalne pod ręką. Najbardziej narażonymi osobami na powstanie rozstępów na brzuchu, udach, ramionach, piersiach są:

• osoby otyłe,
• kobiety w ciąży,
• kulturyści,
• osoby ćwiczące na siłowni,
• nastolatki,
• kobiety w okresie menopauzy.

Przyczyny a trafne metody usuwania rozstępów

Tak więc najczęstszymi przyczynami powstania rozstępów skórnych będzie zbyt szybki przyrost masy mięśniowej, szybkie tycie, zmiany hormonalne, leki sterydowe, ciąża. W takim przypadku można stosować różnego typu balsamy, maści i kremy, jednak ich działanie zatrzymuje się na zmianie ich kolorów, stają się bowiem nieco jaśniejsze, ale nie znikają. Laser na rozstępy to urządzenia, które jest w stanie dać sobie z nimi radę. Usuwanie rozstępów katowice odbywa się w kilku odstępach czasu. Najczęściej laser rozstępy wykorzystywany jest do usuwania zmian czterokrotnie, jednak ilość zabiegów jest zawsze dostosowywany indywidualnie do pacjenta. Usuwanie rozstępów katowice przebiega bardzo spokojnie.

Środki przeciwbólowe podczas zabiegów

Istnieją dostępne środki przeciwbólowe, którymi są smarowane poddane zabiegowi partie ciała, aby klient nie odczuwał zbyt dużego dyskomfortu. Laser rozstępy to jeden z trafniejszych sposobów wykorzystywanych w walce z rozstępami, gdyż rzeczywiście jest w stanie w dużej mierze sobie z nimi poradzić. Inne metody nigdy nie dadzą takiego efektu, ponieważ są zbyt mało inwazyjne. Usunięcie rozstępów katowice może potrwać nawet do pół roku. Usuwanie laserem rozstępów najczęściej ustalane jest na comiesięczne wizyty w gabinetach. Regeneracja skóry trwa około trzech tygodni, dlatego w między czasie nie można powtarzać zabiegu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here