Jakie są rodzaje przeszczepów włosów?

Technik, jakie są dostępne w zakresie przeszczepiania włosów jest bardzo wiele. Obecnie do najpopularniejszych zalicza się chyba metodę FUT chociaż i przeszczep włosów fue jest bardzo ceniony – szczególnie dlatego, że nie pozostawia trwałej blizny. Warto oceniać kompleksowo każdy przeszczep włosów przed i po zastosowaniu i dobrze się zastanowić, czy dana metoda jest w stanie zagwarantować jakiekolwiek pozytywne efekty – i to niezależnie od poniesionych nakładów finansowych.

Jakie techniki są wykorzystywane?

Na początku zostanie opisany przeszczep włosów fue. Jest to metoda bardzo przyjazna – za pomocą niewielkiego 0,5 milimetrowego narzędzia pobierane są pojedyncze jednostki mieszkowe, które następnie są przenoszone do medium odżywczego. Stamtąd są następnie przekazywane do implantacji w obrębie okolicy czołowej oraz centralnej głowy. Takowy przeszczep włosów efekty ma dość ograniczone, co związane jest z dość niską liczbą mieszków, które mogą być przeszczepione. O wiele szersze możliwości daje klasyczna metoda przeszczepiania włosów FUT, która opiera się na wycięciu niewielkiego paska skóry z potylicy i systematycznemu przeszczepianiu z tego płata mieszków włosowych w obręb czoła oraz okolicy centralnej. Takowe przeszczepy autologiczne z reguły bardzo dobrze się przyjmują i zwracając uwagę na efekty dla procedur jak przeszczep włosów przed i po należy uznać te operacje za wysoce efektywne. Są to zabiegi nieco bardziej okaleczające, jednakże pozwalające na jednoczesne przeszczepienie o wiele większej ilości mieszków włosowych w trakcie pojedynczego zabiegu.

Czy warto czekać na efekty?

Jak najbardziej tak! Badania kliniczne i obserwacje pacjentów pokazują, że przeszczepy włosów efekty dają bardzo dobre – a same przeszczepy utrzymują się przez długi czas i nie podlegają często już modyfikacji hormonalnej. Jest to bardzo korzystne zjawisko, które pozwala zapomnieć o łysieniu i pokonać ten niezwykle powszechny problem estetyczny w populacji. Dzięki przeszczepom włosów FUE można z kolei wielokrotnie wykonywać ten zabieg i w razie potrzeby poszerzać zakres operacyjny – jest to więc metoda dedykowana szerszej do osób raczej młodszych, u których łysienie może się zatrzymać na etapie niepełnej utraty włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here