szczęście

Jak dowodzą naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego chwilowe małe rzeczy cieszą nas bardziej niż te duże. I tak np. pochwały do szefa w pracy przynoszą nam relatywnie więcej szczęścia niż dostanie podwyżki. Oczywiście każdy cieszy się z tych większych zdarzeń szczęścia, ale szybko się do nich przyzwyczajamy i staje się to normalnością. Dlatego komplementy od ukochanej osoby cieszą nas mniej, niż niespodziewane miłe słowo od obcej osoby. Z przeprowadzonych badań na osobach które wygrały spore kwoty w lotto udowodniono, że zaraz po wygranej byli bardzo szczęśliwi, a kiedy euforia po wygranej opadła ich poziom szczęścia wracał do tego sprzed wygranej. Dzieje się tak dlatego że na nasze szczęście wpływ ma ilość a nie jakość sytuacji, które wywołują u nas szczęście. Zamiast stresować się tym co musisz zrobić jutro i ile jeszcze cię czeka, pomyśl że zaraz jest Twój ulubiony program, albo że w szafce jest Twój ulubiony smakołyk. Takie małe sytuacje sprawią że poczujemy się szczęśliwsi i od Ciebie zależy czy zrobisz to co sprawia Ci przyjemność, czy pomartwisz się tym na co nie masz do końca wpływu…

Często naszym problemem przez który nie możemy być szczęśliwi jest fakt, że rozpamiętujemy to co było złe, zamiast kolekcjonować te dobre wspomnienia. Dlatego koncentruj się na tym co dobre!

jak być szczęśliwym - sposoby na radość z życia

Lubimy również się porównywać z innymi, że ktoś jest lepszy, zamiast cieszyć się szczęściem innych. Nie chodzi o to żeby nie być ambitnym, ale zawsze znajdzie się ktoś kto będzie w czymś lepszy, doceniaj siebie i osiągaj wyznaczone cele w swoim tempie. Również ludzie którzy są zadowoleni ze swojej pracy i widzą w niej większy sens są bardziej szczęśliwi niż Ci którzy chodzą do pracy bez większych aspiracji. W końcu w pracy spędzasz większą część swojego czasu.

Kilka rzeczy, które uczynią Cię szczęśliwszym w życiu

Nie krytykuj się. Nigdy.

Powtarzaj głośno tak często, jak to tylko jest możliwe: WOLNO MI.
Niech te słowa za każdym razem przypominają ci, ze masz prawo żyć tak jak chcesz i tak jak ty najlepiej potrafisz, że wolno ci popełniać błędy i uczyć się na nich. Nie krytykuj siebie bez względu na okoliczności. Nie obwiniaj z powodu wpadek. Nigdy, nawet jeśli inni to robią. Nawet jeśli robimy coś niedobrego, co rani nas i innych, możemy to widzieć i zmieniać, a jednak siebie nie oceniać. Tak robią ludzie, którzy chcą wreszcie skończyć z samobiczowaniem się (które do niczego nie prowadzi) i rozpoczęli proces kochania siebie.

Ciesz się czekoladą

Czekolada doskonale poprawia samopoczucie. Oprócz tego zawiera substancje chemiczne zwane fenolami, które chronią przed chorobami serca i rakiem. Trzeba tylko umiejętnie dawkować sobie tę przyjemność. Najlepiej dwa razy w tygodniu po ok. 100 gr. Bon appetit.

Przygarnij zwierzątko

Ludzie posiadający psa albo kota są mniej zestresowani i bardziej zadowoleni z życia, niż osoby, które nie posiadają zwierzątka. Co prawda naukowcy nic nie mówią o chomikach, myszkach, żółwiach i papużkach, ale jestem przekonana, że ten rodzaj towarzystwa, też potrafi stanąć na wysokości zadania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here