Cera naczynkowa występuje częściej u kobiet, ponieważ ujawnia się pod wpływem hormonu – estrogenu, który rozluźnia mięśniówkę naczyń, tym samym sprawiając, że skóra staje się wrażliwsza. Rozszerzone naczynka krwionośne pojawiają się na policzkach, w okolicach nosa i na brodzie i choć objawy nasilają się po trzydziestym roku życia, mogą dotyczyć także młodszych kobiet.

Jak dbać o cerę naczynkową?
Cera naczynkowa wymaga specjalnej pielęgnacji. Przy przestrzeganiu pewnych zasad można szybko i prosto poprawić jej stan. Najważniejsze, by unikać nagłych zmian temperatur, a także używać specjalnych kosmetyków.

Kremy do cery naczynkowej
Podstawowym kosmetykiem każdej osoby z cerą naczynkową jest krem, który natłuszcza ją i chroni przed promieniami UV. Należy nakładać go przed każdym wyjściem na zewnątrz i czekać, aż całkowicie się wchłonie. Odpowiednie dobranie kremu sprawi, że skóra będzie odżywiona, podrażnienia zostaną złagodzone, naczynka wzmocnione, a zaczerwienienia staną się mniej widoczne. Receptura kremu do cery naczynkowej powinna obejmować składniki, które wpłyną na uszczelnienie, wzmocnienie i uelastycznienie naczyń krwionośnych. W kremie powinny znajdować się więc witamina C, K, PP, a także wyciąg z kasztanowca, który działa przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo. Należy unikać preparatów, które w składzie mają alkohol, olejek eukaliptusowy albo mentanol. Lepiej także zrezygnować z kremów liftingujących, przede wszystkim z ziarnistych peelingów, które podrażniają skórę, nadmiernie pobudzają krążenie krwi i rozszerzają naczynka.

Domowe sposoby
Można także zadbać o cerę naczynkową domowymi sposobami. Doskonałym rozwiązaniem jest tonik ziołowy przygotowany na bazie łyżeczki suszonego nagietka, skrzypu oraz kwiatu kasztanowca. Całość wystarczy zalać wrzątkiem i poczekać, aż woda ostygnie. Tonikiem należy przemywać twarz rano i wieczorem. Innym rozwiązaniem jest kompres z lnu przygotowany z dwóch łyżek siemienia lnianego, które należy zalać szklanką wody i gotować na małym ogniu około 15 min. Po odczekaniu, aż preparat ostygnie, należy nałożyć go na twarz i przykryć twarz ręcznikiem, kompres pozostawiając przez 10 minut.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here