Wielu z nas, decydując się na zmianę wystroju wnętrza, poświęca uwagę przede wszystkim kolorom ścian czy dodatkom. Pamiętać trzeba, że okna to także ważna część pomieszczenia, bez której pozbawieni będziemy nie tylko pięknego widoku, ale i wpadających do środka promieni słonecznych. Co jednak, kiedy potrzebujemy je zasłonić, by choć na chwilę mieć trochę prywatności? Pomogą w tym z pewnością rolety oferowane przez firmę Sobimex.

Zasłanianie okien w zależności od pory dnia

Rolety dzień-noc to specjalna oferta dla tych, którzy najbardziej cenią sobie komfort i wygodę. Są to osłony, powstające z tkaniny w poziome pasy, układające się naprzemiennie. Charakteryzują się przede wszystkim doskonałą jakością wykonania, a także zaskakującym designem. To, jak wiele światła trafi do pomieszczenia, zależy tylko od nas. Rolety te są regulowane w prosty sposób, podciągnięcie tkaniny do góry sprawia, że poszczególne pasy układają się na różne możliwości. Dzięki temu w ciągu dnia możemy wpuścić do mieszkania dużo światła, podczas gdy w nocy całkowicie przysłonimy materiałem okno. Dużą zaletą tego typu rolet jest też zaciemnianie przez nie wnętrza pomieszczenia w 100 %. Dzięki temu oglądanie ulubionych filmów na większym ekranie będzie bardziej wygodne i atrakcyjne.

Rolety wielkogabarytowe

Zdarza się też, że czasem potrzebujemy zasłonić okno o większych wymiarach. Jak sobie wtedy poradzić? Sobimex jest przygotowany także na takie przypadki. Rolety wielkogabarytowe, jakie firma posiada w swej ofercie, przeznaczone są do przysłaniania dużych powierzchni (nawet do 8 m²), montażu na ścianach oraz na suficie. Przeznaczeniem takich rolet jest stosowanie ich w dużych obiektach, jak hale sportowe, sale wykładowe, konferencyjne, niekiedy także witryny sklepowe.

Sobimex w swojej ofercie posiada specjalny zestaw rolet wielkogabarytowych LARGO, które wykonane zostały z materiału i umieszczone na rurze o grubości 40 mm. To pozwala na stworzenie produktu o maksymalnej szerokości 3 mb i wysokości 4 mb. Tak duże rolety wyposażone są standardowo w napęd ręczny, jednak istnieje możliwość zamówienia napędu elektrycznego. Za dodatkową opłatą możemy poprosić o zamontowanie systemu pozwalającego na sterowanie przewodowo, radiowo, albo poprzez urządzenia multimedialne (komputer, smartfon).

Niecodzienne użycie

Zdarza się także, że potrzebujemy zamontować rolety w niestandardowych miejscach. Okna dachowe są bardziej wymagające, jeśli chodzi o możliwość ich przysłaniania, Sobimex radzi sobie jednak i z tym. Vivo to specjalna roleta, przeznaczona do wszystkich typów okien dachowych, funkcjonalna i użyteczna. Wykonana z materiału, posiada napęd sprężynowy, umożliwiający zasłanianie okna na każdej wysokości, w miarę naszych upodobań. Specjalnie wyprofilowane prowadnice i obciążniki dają możliwość niewielkiego przysłonięcia lub całkowitego zaciemnienia pomieszczenia.

Bardziej specjalistyczne są jednak rolety w kasetkach, z prowadnicami montowanymi do okna. W tym przypadku produkt tworzy jednolitą bryłę wraz z oknem, nie uszkadzając go przy tym. Przyklejanie rolet lub zawieszanie ich na odpowiednich haczykach daje gwarancję zatrzymywania się opuszczanego materiału na każdej wysokości, dzięki czemu przysłonimy wnętrze na tyle, na ile chcemy. W swojej ofercie Sobimex posiada kilka typów takich rolet, w zależności od kształtu kasetek i prowadnic:

  • Passionata,
  • Suita,
  • Besta przyszybowa,
  • Besta naokienna.  

Więcej informacji na temat oferty firmy znajdziemy na stronie Sobimex.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here