Wiele osób nie wie, jaki rodzaj drzwi warto zamontować w swoim domu. Obecnie rynek przepełniony jest ciekawymi propozycjami twórców. Każda para drzwi charakteryzuje się zupełnie czymś innym Można tutaj zaliczyć jakość wykonania, rodzaj użytych materiałów oraz wielkość. Niektórzy podejmują decyzję o zamontowaniu w swoim domu czy też mieszkaniu efektownych drzwi przesuwnych. Niestety pojawia się wtedy dylemat – wybrać drzwi szklane, czy też drewniane?

Drzwi przesuwne drewniane

To najbardziej tradycyjna forma drzwi, na jaką można się zdecydować, urządzając pomieszczenie. Można wyróżnić zarówno zalety, jak i wady tego rodzaju drzwi. Zalety to przede wszystkim stosunkowo niższa cena w porównaniu do drzwi szklanych. Wadą natomiast jest fakt, iż drewno może zdominować wygląd pomieszczenia. Kłopotliwe może być również dopasowanie koloru skrzydła do znajdujących się we wnętrzu mebli takich jak komoda czy szafa, tak by odcienie dobrze komponowały się. Kiedy właściciele zdecydują, że nie chcą już mieć mebli, które znajdują się w pokoju, wówczas będą zmuszeni wymienić drzwi przesuwne, które będą odróżniały się od reszty pomieszczenia. Niestety drzwi drewniane wymagają również dodatkowej impregnacji i specjalnej uwagi, jeżeli chodzi o ich czyszczenie. Drewno pije wodę, dlatego drzwi nie powinny być czyszczone mokrą ściereczką, a jedynie suchą szmatką. Proces ten należy powtarzać częściej, ponieważ brud wniknie w strukturę drzwi. Mimo tego wiele osób decyduje się jednak na takie rozwiązanie.

Drzwi przesuwne szklane

To najnowocześniejsza forma drzwi, jaką można wybrać do swojego domu. Przede wszystkim należy wspomnieć, że drzwi przesuwne nie zabierają aż tyle miejsca, co drzwi otwierane tradycyjnie. Ten rodzaj otwierania dostępny jest również w formie szklanej. Tutaj zalet jest wręcz nieskończona ilość. Szkło jest bardzo łatwe w czyszczeniu, brud nie wnika w jego strukturę, a myje się je zupełnie tak jak lustra  domu. Co więcej, kiedy zdecydujemy się na klasyczny kolor drzwi, taki jak biel, czerń lub szarość, będziemy mieli pewność, że drzwi będą pięknie prezentowały się w zestawieniu praktycznie z każdym kolorem farby lub nadruku. To wspaniałe rozwiązanie dla ludzi, którzy uwielbiają zmiany i nie chcą być zmuszeni do dopasowywania mebli do struktury i koloru drzwi. Tego rodzaju drzwi sprawiają również, że pomieszczenie wygląda o wiele bardziej nowocześnie i atrakcyjnie. Warto rozważyć takie rozwiązanie w przypadku nowych mieszkań i domów. Drzwi przesuwne szklane to najnowocześniejszy trend we współczesnej architekturze. Z pewnością spodobają się największym estetom, a panie domu docenią je za łatwość utrzymywania czystości. Szkło wygląda bardzo elegancko oraz stworzy spójną całość z obecnie bardzo modnymi meblami wykonanymi z materiałów na wysoki połysk. Warto więc rozważyć tę opcję i zastosować w swoim domu.

Źródło: Republika Szkła – Drzwi szklane Warszawa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here