Pole dance, czyli taniec na rurze, to połączenie gimnastyki i fitnessu. Ćwiczenia uczą zmysłowych ruchów i świadomości własnego ciała. Taniec ma na celu wzmocnić mięśnie oraz poprawić ogólną sprawność fizyczną.

Pole dance – co daje?

Taniec na rurze to ćwiczenia z elementami fitnessu, gimnastyki oraz akrobatyki. Uznawany jest za dyscyplinę sportową i jego celem jest usprawnienie kondycji i sprawności całego ciała. Ćwiczenia wykonuje się na pionowo zamontowanej, metalowej rurze. Pole dance uczy również zmysłowych i seksownych ruchów, ale nie można go mylić z lap dance, czyli tańcem erotycznym na drążku. Ćwiczenia ujędrniają ciało, wysmuklają sylwetkę oraz wzmacniają mięśnie, zwłaszcza nóg, brzucha oraz rąk. Taniec na rurze to oprócz ćwiczeń na całą sylwetkę również doskonała zabawa. Voucher na indywidualne lub grupowe zajęcia z pole dance to ciekawy pomysł na prezent, np. dla przyjaciółki lub siostry, który można zamówić przez internet. Wyjątkowe i pomysłowe prezenty w prezentmarzen.com to szybki sposób na oryginalne uczczenie urodzin.

Taniec na rurze – sposób na szczupłą sylwetkę i pewność siebie

Ćwicząc pole dance, można wyszczuplić całą sylwetkę. W czasie tańca na rurze pracują wszystkie mięśnie ciała – nadgarstków, ramion, brzucha, nóg, kręgosłupa, pośladków, stóp, a także pleców. Zajęcia pole dance uczą poruszania się z gracją i wdziękiem. Ćwiczenia są pełne zmysłowych ruchów. Kobiety świadome swojego ciała i kobiecości stają się pewniejsze siebie i zapominają o kompleksach.

Pole dance – ćwiczenia dla początkujących

Zajęcia pole dance to sposób na nietypową aktywność fizyczną dla kobiet, które nudzi siłownia czy zwykły aerobik. Pierwsze lekcje tańca na rurze polegają na ćwiczeniach wzmacniających, rozciągających oraz ujędrniających ciało. Początkowe spotkania z trenerką mają na celu nauczyć podstawowych chwytów oraz kilku prostych figur. Bardziej zaawansowane tancerki na zajęciach uczą się skomplikowanych choreografii połączonych z muzyką.

Pole dance – gdzie można ćwiczyć i jak się przygotować?

Nauka tańca na rurze zazwyczaj odbywa się w klubach fitness bądź szkołach tańca, wyposażonych w metalowe drążki. Czasami ćwiczenia mają miejsce w klubach nocnych, po zamknięciu lokalu. Na zajęcia należy ubrać się elastyczny strój, który nie będzie krępować ruchów. Najlepsze ubranie do treningu to krótkie spodenki oraz bluzka odsłaniająca brzuch – dzięki temu łatwiej utrzymać się na rurze. Ćwiczyć można na boso bądź specjalnych skarpetach osłaniających kostki przed otarciem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here