Jak dbać o stopy?

Stopy są jedną z ważniejszych części ciała, to one są naszym podstawowym środkiem lokomocji. Dzięki nim jesteśmy w stanie się przemieszczać. Bardzo istotne jest, aby poświęcać im czas, dbać o nie i je pielęgnować. Chociażby dlatego, że to właśnie one są szczególnie narażone na urazy i podrażnienia, ponieważ to na nich opieramy spory ciężar.

Gdy zaobserwujemy, że nasze stopy czują się i wyglądają źle, powinniśmy udać się do gabinetu specjalistycznej pielęgnacji stóp. Tam podolog zadba o nasze stopy. Pedicure podologiczny różni się zdecydowanie od zwykłego pedicure kosmetycznego wykonanego w gabinecie kosmetycznym.
Specjalista podolog posiada fachową wiedzę na temat schorzeń stóp. Potrafi zdiagnozować zmiany, które się pojawiają na naszych stopach, a następnie je usunąć lub wdrożyć terapie.

Do najczęstszych problemów w obrębie stóp należą:
– przesuszenie skóry;
– pękające pięty;
– wrastające paznokcie;
– brodawki wirusowe;
– nadpotliwość stóp;
– hiperkeratozy – odciski, modzele.

Pielęgnacja

W trosce o stopy w pierwszej kolejności należy mieć na uwadze odpowiednią pielęgnacje domową. Codziennie powinniśmy aplikować specjalny krem przeznaczony wyłącznie do stóp. Skóra na stopach jest inna, niż na pozostałych częściach naszego ciała, dlatego też potrzebuje innych składników odżywczych i nawilżających. W składach kosmetyków powinniśmy szukać m.in.: mocznika, gliceryny, lanoliny, witaminy A, olejku z drzewa herbacianego, masła shea. Powinniśmy unikać nadmiernego ścierania naskórka. Takie czynności wykonywać należy nie częściej niż raz w miesiącu. Najbardziej odpowiednim narzędziem do domowego usuwania zrogowaciałego naskórka jest tarka. Skóra nie lubi nadmiernego drażnienia, dlatego im częściej ścieramy tym szybciej ona narasta.
Kolejną istotną kwestią jest dobranie prawidłowego obuwia. Ważne, żeby nie było wykonane z syntetycznych materiałów, nieodpowiednio wyprofilowane, niewygodne. Złe obuwie staje się podstawowym źródłem problemów. Sprzyja nadmiernemu poceniu stóp oraz tworzeniu się odcisków i modzeli.

https://podologwwarszawie.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here