Wygląd paznokci jest bardzo istotny. Odzwierciedla nie tylko to, jak dana osoba dba o siebie, ale także to, jaki jest jej stan zdrowia. Obecnie można zadbać o paznokcie o wiele lepiej niż dawniej. Jak można to zrobić?

Dbanie o paznokcie warto jest zacząć od zmiany diety. Warto odrzucić z niej niezdrowe produkty na rzecz warzyw i owoców. Ale to nie jedyne pokarmy, jakie warto wziąć pod uwagę w przypadku, gdy paznokcie nie wyglądają najlepiej. W przypadku, gdy płytka paznokciowa jest bardzo łamliwa, należy wprowadzić do organizmu więcej krzemu. Najlepszym źródłem tego pierwiastka są zioła, a szczególnie skrzyp. Najlepiej jest zażywać go w formie suplementów.

Na stan paznokci może również wpłynąć nieprawidłowa pielęgnacja. Metalowe pilniczki i niewłaściwe lakiery do paznokci, a nawet odżywki z formaldehydem mogą sprawić, że paznokcie będą się rozdwajać. Dlatego też warto zmienić preparaty na łagodniejsze, a zamiast odżywek zastosować kremy lub olejki. Olejek do paznokci to jeden z lepszych preparatów pielęgnacyjnych, który dobrze wpływa nie tylko na samą płytkę, ale również na skórki wokół niej.

Warto również chronić paznokcie podczas codziennych czynności. Mycie naczyń należy pozostawić zmywarce lub przynajmniej zakładać do tej czynności rękawiczki. Podobnie należy postępować w przypadku innych kontaktów z detergentami.

Stosując się do powyższych porad można szybko poprawić wygląd paznokci, dlatego warto zacząć już od dziś.

http://www.tuts.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here