Czy produkcja się opłaca?

Działalność produkcyjna jest biznesem, który w ostatnich latach przyciąga coraz większą grupę przedsiębiorców. Nie jest on jednak możliwy bez znajomości branży produkcyjnej oraz odpowiedniego parku maszyn i urządzeń. Zbudowanie takiego zaplecza produkcyjnego wiąże się z dużymi kosztami, które skutecznie odstraszają niezdecydowanych przedsiębiorców.

Czy maszyny produkcyjne są drogie?

Koszt zbudowania linii produkcyjnej zależny jest od specyfiki produkcji oraz rozmiaru firmy i oczekiwanej wielkości produkcji. Im bardziej skomplikowana maszyna, tym koszt jej zakupu będzie wyższy. Jeżeli doliczymy do tego stanowiska obsługiwane przez roboty produkcyjne, to koszty można liczyć nawet w milionach złotych.

Oczywiście możliwy jest też zakup używanych urządzeń, które po odpowiedniej modernizacji będą jeszcze przez wiele lat służyły bez awarii i przestojów w pracy.

A co jeżeli nie ma na rynku gotowego rozwiązania sprzętowego?

Szczególnie jeżeli chcemy wejść w produkcję dóbr, które są stosunkowo nowe na rynku, możemy napotkać problem w postaci braku odpowiedniego urządzenia lub maszyny produkcyjnej. W takiej sytuacji jedynym rozwiązaniem będą maszyny prototypowe.

Są to dedykowane rozwiązania, które mają na celu zapełnienie luki na rynku i dostosowanie linii produkcyjnych do potrzeb klienta. Nowoczesne maszyny prototypowe wykorzystują najnowsze technologie i pozwalają na bardzo szybkie rozpoczęcie produkcji wg własnego pomysłu.

Wykorzystanie maszyn prototypowych w ostatnich latach stale się zwiększa. Przedsiębiorcy zauważyli, że dedykowane linie produkcyjne są znacznie bardziej wydajne niż gotowe rozwiązania dostępne na rynku.

Czy zakup maszyny prototypowej się opłaca?

Pomimo wysokich kosztów zakupu takiego urządzenia, wielu przedsiębiorców decyduje się na ten krok z jednego powodu. Jest nim brak alternatywy dla takiego sprzętu. Pomimo często wysokich kosztów zakupu takiego urządzenia, wydatek szybko się zwraca, a firma może zwiększyć wydajność właśnie dzięki dedykowanemu rozwiązaniu.

Firmy oferujące sprzęt produkcyjny na zamówienie mają bardzo szeroką ofertę m.in. projektowanie maszyn, produkcję oraz wdrożenie i późniejsze naprawy serwisowe. Jest to więc kompleksowa usługa, która właścicielom przedsiębiorstw produkcyjnych się opłaca. Nie dziwi więc nikogo fakt, jak wielu producentów decyduje się na zakup dedykowanej maszyny prototypowej i jej montaż w hali produkcyjnej w swoim przedsiębiorstwie. Jest to rozwiązanie, które może być przyszłością branży produkcyjnej w naszym kraju.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here