Armenia to niezwykle piękny kraj. Nie ma się w związku z tym co dziwić, że co roku odwiedzają go miliony turytów. Armenia jest bowiem pełna niezwykłych atrakcji turystycznych i miejsc, które trzeba zobaczyć koniecznie. Oto lista najciekawszych atrakcji turystycznych w Armenii.

Wczasy w tym kraju można rozpocząć od zobaczenia średniowiecznego miasta Goris. Jest to jedno w wielu położonych w tym regionie miast skalnych. Choć powstało w średniowieczu, do dziś robi ogromne wrażenie. Kolejnym niezwykłym miejscem jest Monastyr Sewanawank i wspaniały klasztor. Jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych w Armenii jest wodospad Szaki. Choć nie jest to duży wodospad, to jego widok i tak robi niezwykłe wrażenie.

Jak wiadomo w Armenii znajduje się dość sporo monastyrów. Jednym z nich jest wspomniany już Sewanawank. Warto jednak jeszcze zobaczyć monastyr Norawank. Jest to dość niezwykły i rozbudowany kompleks klasztorny. To co go charakteryzuje, to przede wszystkim fakt, iż położony jest wśród niezwykłych czerwonych skał. Kolejną atrakcją turystyczną Armenii jest z pewnością świątynia w Garni. Na uwagę zasługują także okolice, w których świątynia się znajduje, czyli dolina rzeki Azat.

Będąc w Armenii, warto zobaczyć także największe jezioro tego kraju, czyli jezioro Sewan. Jest to nie tylko największe jezioro, ale także najwyżej położone. To idealne miejsce, dla wszystkich tych, którzy uwielbiają obcować z przyrodą. Wybierając się nad jezioro Sewan, warto przejechać przez przełęcz Vardenyats. Jadąc tą stromą i krętą drogą można podziwiać przepiękne widoki.

Kolejnym miejscem na liście ciekawych atrakcji turystycznych w Armenii jest klasztor Chor Wirap. Jest to obowiązkowy przystanek każdej wycieczki w Armenii. Można tu zwiedzić m.in. niezwykłe lochy. Obowiązkowym miejscem do zwiedzenia jest także monastyr Geghard. Jest to klasztor, który częściowo wykuty został w skale. Ostatnią atrakcją turystyczną na naszej liście jest monastyr Tatew. Ten kompleks klasztorny położony jest na zboczu kanionu. Widok jest zatem niezwykły.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here