Zabiegi laserowe są obecnie najskuteczniejszym sposobem usuwania niechcianego tatuażu. Na ten temat możemy jednak znaleźć w sieci wiele niepochlebnych opinii. Często słyszy się, że usuwanie tatuażu laserem jest bardzo bolesnym i kosztownym zabiegiem o długotrwałym przebiegu. Czy jednak w każdym przypadku? Postanowiliśmy odpowiedzieć na najbardziej nurtujące Was pytania dotyczące laserowego usuwania tatuażu!

Czy usuwanie tatuażu laserem boli?

Wszystko zależy od naszej indywidualnej wrażliwości na ból, jednak trzeba przyznać, że usuwanie tatuażu laserem nie należy do najprzyjemniejszych zabiegów. Duże znaczenie ma jednak w tym przypadku również rodzaj zastosowanego lasera – w gabinetach medycyny estetycznej coraz częściej możemy spotkać się z laserami pikosekundowymi, których innowacyjna technologia pozwala na usunięcie tatuażu bez większych dolegliwości bólowych. W Klinice Miracki, w której specjaliści dysponują aż dwoma rodzajami laserów pikosekundowych (PicoSure, Discovery Pico), ewentualny ból odczuwany przez Pacjentów można zmniejszyć również poprzez zastosowanie specjalnego urządzenia chłodzącego oraz preparatu znieczulającego, który działa na skórę dużo szybciej i intensywniej niż tradycyjne środki do znieczulania.

Usuwanie tatuażu laserem a poparzenia skóry i blizny

Jeszcze do niedawna laserowe usuwanie tatuażu mogło wiązać się nie tylko z wyraźnym bólem podczas wykonywania zabiegu, lecz także ryzykiem różnych skutków ubocznych, np. poparzeń skóry czy blizn. Problem ten rozwiązał jednak pikosekundowy laser Discovery Pico – Klinika Miracki jako jedyna w Polsce dysponuje również drugim laserem pikosekundowym PicoSure, który, tak samo jak Discovery Pico, pozwala usunąć tatuaż bez ryzyka poparzenia skóry czy pojawienia się nieestetycznych blizn. To wielki przełom w dziedzinie laseroterapii, bo do tej pory Pacjenci byli narażeni na wiele różnych powikłań pozabiegowych, a dodatkowo nie mieli gwarancji usunięcia kolorowego tatuażu w całości.

Laser do usuwania kolorowego tatuażu – PicoSure i Discovery Pico

Zanim na rynku medycznym pojawiły się lasery pikosekundowe, usuwanie tatuażu było długotrwałym procesem – czasami wymagało wykonania nawet 20 zabiegów, które jednak nie dawały gwarancji usunięcia kolorowego rysunku na ciele w całości. Lasery pikosekundowe, które znajdują się w Klinice Miracki, pozwalają całkowicie pozbyć się tatuaży nie tylko w kolorze czarnym, lecz także zielonym, niebieskim i czerwonym, a nawet najtrudniejszych do wywabienia – w kolorze żółtym i brązowym. Specjaliści medycyny estetycznej dostosowują parametry laserów bezpośrednio do koloru tatuażu, aby skutecznie usunąć go w całości, a przy tym nie naruszyć struktury skóry.

Ile kosztuje usunięcie tatuażu?

Lasery pikosekundowe cieszą się doskonałymi opiniami wśród Pacjentów i lekarzy nie tylko ze względu na mniejsze dolegliwości bólowe czy ryzyko powikłań, lecz także mniejszą ilość  zabiegów koniecznych do usunięcia tatuażu w całości. W większości przypadków wystarczy od 4 do 10 zabiegów, żeby pozbyć się niechcianego rysunku. Koszt pojedynczego zabiegu uzależniony jest od koloru i wielkości tatuażu, jednak zazwyczaj wynosi on kilkaset złotych. Współcześnie jednak zabiegi można wykupić w atrakcyjnym pakiecie, a dodatkowo rozłożyć na dogodne dla Pacjenta raty.

Dowiedz się więcej na stronie: http://klinikamiracki.pl/encyklopedia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here