agent ubezpieczeniowy

Praca osoby, która jest agentem ubezpieczeniowym może kojarzyć się nam przede wszystkim z niemałymi zarobkami. Nie ma w tym nic dziwnego, że jest tak wiele osób, które chcą rozpocząć karierę zawodową właśnie w tym zawodzie. Jednak sporo osób zastanawia się nad kwestią zatrudnienia. Czy lepiej jest zatrudnić się na etacie czy może spróbować swoich sił jako przedsiębiorca i otworzyć własne biuro ubezpieczeniowe? Takie rozważania naradzają się najczęściej z powodu tego, że zastanawiamy się, co przyniesie nam większy zarobek. Ile tak naprawdę zarabia agent ubezpieczeniowy i czy jest to opłacalne? Sprawdźmy to! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-agent-ubezpieczeniowy/ 

Od czego zarobki agenta ubezpieczeniowego?

Tak naprawdę wszystko zależy od tego, ile będziemy przyjmować zleceń oraz ile jesteśmy w stanie ich wykonać. Na początku naszej z przygody z ubezpieczeniami, nie będzie na to zbyt dużo chętnych. Ludzie boją się korzystać z tego, co jest im nieznane. Z naszych usług będą korzystać dopiero wtedy, kiedy będziemy budować swoją reputację. Jednak jeśli jakaś osoba zdecyduje się na skorzystanie z naszych usług, warto jest się przyłożyć oraz postarać się, aby klient był jak najbardziej zadowolony z naszej pracy. Zarobki agenta ubezpieczeniowego zależne są więc od ilości oraz zakresu przyjmowanych przez niego zleceń.

Ile jest w stanie zarobić agent ubezpieczeniowy?

Górna granica wynagrodzenia uzależniona jest przede wszystkim od zaangażowania, wysiłku, wkładu pracy, oraz skuteczności działania. Najczęściej będzie to pensja znajdująca się na poziomie 2500 zł – 3500 zł na miesiąc. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby agent ubezpieczeniowy zarabiał znacznie więcej. Niektórzy doradcy dla przykładu skupiają się jedynie na sprzedaży polis obowiązkowych, tak jak ubezpieczenie OC samochodu lub ubezpieczenia OC dla rolników.

Zobacz też: https://www.zouza.pl/jak-wyglada-praca-agenta-ubezpieczeniowego/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here