Sok pomidorowy na odchudzanie

Moda na bycie fit wciąż trwa. Szczególnie Polki zwracają coraz większą uwagę na to co jedzą, co piją, co kupują w sklepie. Ogromną popularnością cieszą się ostatnio soki warzywne, soki owocowe, a także ich mieszanki, czyli soki warzywno-owocowe. Trzeba przyznać, że właściwości zdrowotne takich rarytasów są zadziwiające. Aby właściwości zdrowotne były jeszcze lepsze, warto zaopatrzyć się w sokowirówkę. Dzięki temu przygotujemy takie soki bezpośrednio w swoim domu.
Na szczególną uwagę zasługuje tutaj sok pomidorowy. Mimo że nie ma on jakiś specjalnych właściwości odchudzających, jest szanowany przez osoby aktywnie uprawiające sport. Mała ilość kalorii skutecznie zapełnia nasz żołądek, przez co czujemy się pełni. Nie chce się nam jeść i tym sposobem zjadamy mniej. Mała buteleczka soku (300 ml) ma zaledwie 54 kcal! To świetny sposób na oszukanie naszego organizmu.
Należy również dodać, iż sok pomidorowy to ogromna bomba witaminowa. Zawiera bardzo dużą ilość potasu. Potas z kolei pomaga w pozbyciu się z organizmu nadmiaru płynów, a to przekłada się na mniejsze obwody naszego ciała. Podobne właściwości ma sok z buraków, który dodatkowo świetnie działa na nasze czerwone krwinki. Polecany szczególnie osobom cierpiącym na anemię.
Jak już wcześniej wspomniałam, sok pomidorowy ma niewiele kalorii. Sok pomarańczowy bowiem ma już 123 kcal w 100 ml. Jeżeli chodzi o sok pomidorowy, a odchudzanie to zawiera on pewną ilość błonnika. Jak sami wiecie, produkty bogate w błonnik doskonale sprawdzają się jako przekąska między posiłkami. Zapychają nasz żołądek, sprawiając, że jesteśmy mniej głodni i z pewnością dotrwamy do następnego posiłku.
Sok pomidorowy bogaty w potas sprawia, że ciśnienie we krwi zostaje uregulowane. Stąd też powinny polubić się z nim osoby cierpiące na nadciśnienie. Ponadto usuwa zbędną wodę z organizmu. Pomaga w pozbyciu się cellulitu, co dla wielu kobiet jest zmorą. Chodzisz ciągle nabrzmiała i opuchnięta? Sok pomidorowy sobie z tym poradzi.
Jak rozróżnić, czy sok pomidorowy jest na pewno dobrej jakości? Otóż kupując gotowy produkt w sklepie, warto sprawdzić zawartość soli w małej buteleczce. Jeżeli się okaże, iż ma jej za dużo, to wcale nie schudniemy, a wręcz przeciwnie. Sól bowiem powoduje, iż woda w organizmie się zatrzymuje. Według badań co drugi Polak i tak zjada dwa razy więcej soli, niż powinien.
Sok pomidorowy a odchudzanie? Jeżeli chcesz być pewny, że otrzymujesz pełnowartościowy produkt to warto go przygotować w domu. Możesz dowolnie wybierać składniki i dodatki. Masz również pewność, że nie będzie on zawierał dodatku soli. Aby przygotować domowy sok pomidorowy potrzebował będziesz jedynie sparzonych i obranych ze skórki pomidorów. Następnie należy je przetrzeć przez sitko i zmiksować. Oczywiście możesz dodać pieprz i ulubione zioła, aby otrzymać produkt lepszej jakości i lepiej smakujący.
Taki sok możesz również zapasteryzować, co oznacza iż nie będziesz musiał za każdym razem go przygotowywać. Wystarczy schować w piwnicy i wyciągnąć, kiedy będzie się miało na niego ochotę.

http://www.zdrowakroplakrwi.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here