Jak powinno wyglądać zdrowe odchudzanie?

Odchudzanie to długotrwały proces. Nie można zrzucić tłuszczu nagromadzonego przez lata w ciągu kilku dni. Często trwa to kilka miesięcy, w zależności od wagi do zgubienia. Według badań najlepiej jeśli chudniemy 0,5-1 kilograma tygodniowo. Zapobiega to tak zwanemu efektowi jojo. Zjawisko to polega na szybkim powrocie do dawnej masy po odstawieniu diety. Jednak sama dieta to nie wszystko, Musimy pamiętać, że potrzebne będą ćwiczenia. Jeśli chcesz schudnąć, skup się na treningach interwałowych, w których wykonujesz ćwiczenia w różnym tempie.

Co powinien zawierać jadłospis na odchudzanie?

Po pierwsze należy unikać produktów mocno przetworzonych, takich jak fast foody i gotowe dania mrożone, ponieważ zawierają one dużą ilość kalorii. Będąc na diecie starajmy się gotować posiłki samodzielnie, a dzięki temu będziemy wiedzieć dokładnie co się w nich znajduje.

Po drugie licz kalorie. Nie schudniesz jeśli nie będziesz jadł odpowiedniej ich ilości. Na początek w internecie znajdź kalkulator zapotrzebowania kalorycznego. Wpisuje się tam takie dane jak wiek, waga, wzrost,aktywność, i na podstawie tych danych program wylicza za nas ile powinniśmy jeść kalorii. Przydatna będzie aplikacja na telefon, w której będziemy wpisywać wszystkie dane dotyczące posiłków, które zjedliśmy wciągu dnia.

Jeśli chodzi o dietę to wprowadź więcej warzyw i owoców. Są źródłem cennego w diecie błonnika, wielu witamin i składników mineralnych. W diecie należy ograniczyć ilość tłuszczy. Powinniśmy sięgać po masło, oliwę z oliwek, olej lniany i inne naturalne oleje nierafinowane. Starajmy się ograniczyć ilość smażonych potraw. Zamiast tego warto wykorzystać takie metody obróbki termicznej jak pieczenie, gotowanie, gotowanie na parze, grillowanie, bądź smażenie beztłuszczowe. Należy unikać tłustych mięs. Jedyne tłuste mięso dopuszczalne w diecie to ryby. Zawierają one dużo niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych, po których nie tyjemy.

W diecie nie może zabraknąć białka, które jest budulcem tkanek naszego organizmu. źródła pełnowartościowego białka w diecie to mleko i przetwory mleczne,chude mięso, drób, ryby i owoce morza oraz soja.
Białko jest ważne dla osób, które ćwiczą, ponieważ spalając dużą ilość kalorii pozbywamy się tłuszczu. Jednak, gdy dostarczamy zbyt małą ilość białka, nasze mięśnie będą się kurczyć, zamiast rosnąć. Dzieje się tak ponieważ podczas treningu uszkadzają się włókna mięśniowe, które w czasie spoczynku są odbudowywane i powiększane. Jednak, gdy nasz organizm nie ma odpowiedniej ilości białka, mięśnie się nie odbudują.

Podstawowym źródłem energii są węglowodany. W diecie również nie może ich zabraknąć. Źródłem pełnowartościowych węglowodanów jest pełnoziarniste pieczywo, płatki owsiane, ryż, kasze, makaron, warzywa i owoce. Powinniśmy unikać słodyczy oraz napojów gazowanych, słodzonych, które zawierają dużą ilość cukrów prostych. Są one odpowiedzialne za naszą tkankę tłuszczową, której chcemy się pozbyć. Z owoców najlepiej sięgać po arbuza, cytrusy, truskawki, porzeczki, ponieważ zawierają mało kalorii. Słodkie owoce takie jak banany, jabłka, ananasy, mango, gruszki, powinniśmy jeść z umiarem.

http://www.muscular.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here