Kilka słów o skrzynkach na owoce

Wiele lat temu normą w transporcie owoców było zastosowanie pojemników z drewna. Z biegiem czasu wprowadzono nowe rozwiązania. Jednym z nich są często używane dzisiaj skrzynki plastikowe na owoce. Z czego wynika ten wybór?

Dlaczego plastikowe?

To, że firmy zajmujące się dystrybucją żywności stawiają na skrzynki plastikowe na owoce, ma swoje uzasadnienie i wynika z kilku kwestii. Przede wszystkich towar tego typu nie może być transportowany ani przechowywany w byle czym. Pojemnik na taki towar musi spełniać odpowiednie wymogi, które dotyczą choćby zasad higieny. Skrzynki po owocach, wykonane z tworzywa sztucznego, pozwalają na znacznie szybsze i łatwiejsze doprowadzenie do czystości. Jednocześnie nie ulega odkształceniom, przebarwieniom, nie tworzą się na niej ślady po wilgoci ani nie namnażają bakterie, jak ma to często miejsce w przypadku pojemnika z drewna Dezynfekowanie powierzchni skrzyni plastikowej jest więc bardzo proste i można to bez najmniejszego problemu przeprowadzić samodzielnie, bez wpływu na wygląd ani żywotność opakowania.

Druga sprawa to jakość takich pojemników. Plastikowe skrzynki na owoce, oczywiście o ile są dobrymi jakościowo produktami, charakteryzują się solidnością wykonania i odpornością na różne warunki pogodowe. Ich powierzchnia, delikatna i gładka, gwarantuje brak uszkodzeń, otarć, dziurawienia owoców, przez co o wiele szybciej nastąpi ich psucie. Oczywiście puste skrzynki po owocach można łatwo przechowywać, a po zapełnieniu – bez problemu dokonywać przenoszenia, załadowania i przewożenia. Ich budowa jest na tyle praktyczna, że nie ma z tym żadnego kłopotu.

Zakup skrzynek na owoce

Każdy przedsiębiorca, który próbował choć raz nabyć skrzynki plastikowe na owoce, wie doskonale, że z dostępnością tego typu pojemników nie ma raczej żadnych problemów. Kłopotem może być jedynie decyzja o wyborze konkretnego modelu, których na rynku nie brakuje. Właściciele firm mają w ofercie różnorodne rozmiary, konstrukcje, formy, kolory i dodatkowe udogodnienia (klapa, otwór, pokrywka). Istnieje nawet możliwość nadruku na pojemniku np. logotypu danego przedsiębiorstwa. Wybór produktu zależny jest więc od potrzeb konkretnego użytkownika i sposobu zastosowania. Skrzynki na owoce można kupić w sklepach internetowych, a ich cena uzależniona jest m.in. od wielkości pojemnika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here