Na terenie tak ciekawego miasta, jakim są Katowice, oryginalnych budowli nie brakuje. W gronie najciekawszych perełek architektury modernistycznej znajduje się ciekawa kamienica, będąca jedną z ważniejszych atrakcji przy ulicy PCK. Co warto wiedzieć na temat tego obiektu? Dlaczego dom ten tak bardzo przyciąga uwagę tych, którzy wybrali się na spacer katowickim Szlakiem moderny?

Kamienica, która wznosi się przy ulicy PCK 6 w Katowicach, to jeden z ciekawszych obiektów, jakimi może nas oczarować katowicka moderna. Powodów, dla których warto się tej kamienicy przyjrzeć uważniej, jest wiele. Zaprojektowana przez Karola Schayera dla adwokata Wojciecha Żytomirskiego, jest ciekawym przykładem modernistycznej architektury z drugiej połowy lat 30-tych XX wieku. Jakie cechy decydują o wyjątkowości tej kamienicy? Dom przy ulicy PCK przyciąga uwagę m. in. podciętym parterem oraz sporym tarasem. Nadwieszony ryzalit oraz przeszklone loggie to kolejne cechy, jakimi może się tu pochwalić moderna. Warto też zwrócić uwagę na ażurową balustradę, która otacza dach tej kamienicy. Jest ona bez wątpienia akcentem bardzo ciekawym, któremu warto się przyjrzeć dokładniej w trakcie poznawania piękna modernistycznych budowli w Katowicach.

Katowicka moderna to ciekawe wille i kamienice, które do dziś mogą zrobić ogromne wrażenie na miłośnikach architektury. Osoby, które wybiorą się na spacer Szlakiem Moderny i odwiedzą dom przy ulicy PCK, z pewnością nie będą żałować czasu poświęconego na zapoznawanie się z katowickimi perełkami architektury z okresu międzywojennego.

http://www.patland.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here