Ta rybacka wioska położona na terenie Mierzei Helskiej jest bardzo popularna wśród turystów, chcących spędzić urlop w tej części Polski. Leży ona dokładnie w tym miejscu, w którym półwysep staje się wyjątkowo wąski i nie przekracza szerokości 200 metrów. Umocnione brzegi i drewniane ostrogi mają chronić miejscowość przed zalaniem w czasie silnych sztormów, które w przeszłości niejednokrotnie bywały przyczyną poważnych problemów mieszkańców tej rybackiej wsi.
Z kart historii
Kuźnica może się pochwalić długą historią, a przypuszczalnie jej początki przypadają na okres krzyżacki. Wiadomo, że w XVII wieku miejscowość została poważnie zniszczona przez Szwedów, po którym to wydarzeniu zakładano ją niemal od nowa. Podobnie jak i inne miejscowości na terenie Mierzei Helskiej, tak i Kuźnica została dostrzeżona przez letników w okresie międzywojennym. Dziś jest popularnym letniskiem, w którym nie brak miejsc noclegowych w prywatnych kwaterach, pensjonatach oraz na polach namiotowych.
Spacerkiem przez wieś
Centrum wsi z pewnością zasługuje na uwagę, a to ze względu na swą zabudowę. Wiele domów, które można pochodzić w tym miejscu, to budowle wzniesione w XIX wieku. Są to sympatyczne domki o niewielkich rozmiarach, zbudowane przeważnie z czerwonej cegły. Nieco młodszy jest znajdujący się w centrum kościół, który wzniesiono w latach 30. XX wieku. Ciekawie prezentuje się tutejsza przystań rybacka, pełna kolorowych łodzi. Jest to z pewnością jedna z ciekawszych miejscowości, którymi może się pochwalić Mierzeja Helska i w której można spędzić udany urlop nad morzem.