Felgi chromowane

Prestiż i luksus

Felgi o ciekawym i estetycznym designie wzbogacają wygląd każdego samochodu. Wielu kierowców, zamiast popularnych felg aluminiowych, coraz częściej wybiera felgi chromowane. I mimo że nie jest to tanie rozwiązanie, kierowcy chętnie po nie sięgają. Oryginalne i nowe chromowane felgi to koszt od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na taki zakup, istnieje tańsze rozwiązanie w postaci chromowania własnych felg. Taką usługę oferuje wiele warsztatów.

Chromowanie felgi

Metod chromowania jest wiele i warto na to zwrócić uwagę nim zdecydujemy się na jakiś warsztat. Oczywiste jest, że efekt nie będzie tak zachwycający, jak nowy produkt, jednak również będzie się dobrze prezentował. Jedną z najlepszych metod chromowania felg jest metoda warstwowa, która jest nieco droższa, ale za to trwalsza. Problemy po chromowaniu felg mogą wystąpić przez niewłaściwie wykonany zabieg, na przykład nałożenie zbyt cienkiej warstwy lub złe przygotowanie felgi przed chromowaniem, a więc nałożenie chromu bez uprzedniego czyszczenia, odtłuszczania czy rozjaśniania. W takim przypadku chrom może zwyczajnie odpaść od felgi. Cena za chromowanie jest bardzo zróżnicowana i podawana w różnych parametrach, to znaczy albo 1 złoty za 1 decymetr kwadratowy, albo 600-800 złotych za metr kwadratowy. Warto mieć świadomość, że część firm nie podejmie się chromowania starszych felg.

jak wyglądają felgi chromowane i jak o nie dbać

Tańszy zamiennik

Kierowcy decydują się również na zastosowanie okleiny, która naklejona na nasze felgi przypomina efekt felg chromowanych. Jest to tańsze rozwiązanie, jednak krótkotrwałe. Materiał po jakimś czasie się odkleja i zabieg trzeba powtórzyć.

Czyszczenie felg chromowanych

W tym celu należy być bardzo ostrożnym i używać wyłącznie preparatów wysokiej jakości, przeznaczonych tylko i wyłącznie do czyszczenia chromów. Producentami polecanymi przez klientów są Hot Rims Chrome Wheel Cleaner. Belgom Alu, Belgom Chrom. Tańszym rozwiązaniem jest pasta w tubie i ściereczka z mikrofibry, które również całkiem dobrze sobie radzą.

Felgi chromowane zimą

Felgi chromowane bardzo kiepsko radzą sobie w warunkach zimowych. Zabezpieczenie powłoki przez cienką warstwę ochronną może okazać się niewystarczające do tego stopnia, że po zimie będzie trzeba je odrestaurować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here