Każdy rodzic wie, że zainteresowanie małego dziecka na dłużej niż pięć minut czymkolwiek innym niż srebrnym ekranem jest coraz cięższym zadaniem. Dzieci szybko się nudzą, w efekcie do wyboru zabawek trzeba podchodzić strategicznie.

Zabawy w przedszkolu

Dziecko najwięcej bawi się w przedszkolu, gdzie razem z rówieśnikami ma dostęp do różnorodnych edukacyjnych gadżetów, które stanowią dopełnienie prowadzonych zajęć. Niektóre elementy warto zdublować i wprowadzić do domu, tak by zachować ciągłość i skupić uwagę malucha na edukacyjnej zabawie przez długi czas. Zabawek edukacyjnych na rynku jest cała masa, jednak nie wszystkie, które szczycą się tym mianem rzeczywiście na nie zasługują. Jednak od czasu do czasu zdarzają się prawdziwe perełki. Bum bum rurki może wydawać się śmieszną nazwą, jednak kryje się za nią produkt, który jest w stanie przykuć dziecko na dłużej pozwalając lepiej rozwinąć mu się muzycznie. Przeważnie w przedszkolach przy sprzęcie muzycznym nie wychodziło się dalej niż tradycyjne cymbałki, które z pewnością z dawnych czasów pamięta każdy rodzic. Obecnie czasy się zmieniły. Placówki oświatowe inwestują w swoje wyposażenie, powód jest prosty – liczba przedszkoli nie jest duża. Jak co roku młodzi rodzice mają spory problem żeby znaleźć miejsce dla swojego dziecka w dobrym przedszkolu. Dlatego właśnie otwierają się liczne placówki prywatne, które inwestują w wysoki standard – również wyposażeniowy. Wracając do muzyki. Jej lekcje dawniej były marginalizowane, dziś jest inaczej. Zajęcia muzyczne rozwijają horyzonty młodego człowieka i pozwalają uczyć się nowych rzeczy łatwiej przez zabawę. Tutaj właśnie doskonale wpisują się bum bum rurki, które poprzez uderzenie o różne powierzchnie wydaje określony dźwięk. W efekcie w przedszkolu bardzo szybko można stworzyć małą orkiestrę, która zagra prostą piosenkę. Dziecko musi tylko uderzyć w odpowiednim momencie, jednak „tylko” nie jest takie łatwe. Bum bum rurki uczą dobrej koordynacji i lepszej współpracy w grupach, co za tym idzie są one coraz częstszym dodatkiem w wyposażeniu przedszkoli.

I nie tylko

Rodzice coraz większą wagę przykładają do tego czym, jak i kiedy bawi się ich dziecko, mając na uwadze przede wszystkim jego rozwój. Prawdziwie edukacyjna zabawka, która swoją ceną nie wywoła dziury w domowym budżecie jest na przysłowiową wagę złota. Bum bum rurki można kupić nie tylko w wersjach „szkolnych” (dużych kilkunasto elementowych), ale również w mniejszych rozmiarach, które doskonale dopełnią zabawkowego wyposażenia młodego człowieka. Jest to nie tylko zabawka „po” szkole/przedszkolu, ale również dobry przerywnik w codziennych zabawach oraz świetna okazja do wspólnego spędzenia czasu ze swoim dzieckiem na nieszablonowych aktywnościach. Zastanawiając się co kupić np. na zbliżający się coraz szybciej dzień dziecka warto zastanowić się czy bum bum rurki nie okażą się aby strzałem w dziesiątkę.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here