Czopki na hemoroidy bez recepty

Hemoroidy to bardzo wstydliwe schorzenie. W pierwszej fazie objawia się ono uporczywym świądem a następnie na papierze toaletowym pojawiają się śladowe ilości krwi. Niekiedy powoduje także ból i duży dyskomfort podczas wypróżniania.
Często pojawia się ono u kobiet ciężarnych a także po długim i ciężkim porodzie, gdy płód uciska na jelita i uniemożliwia całkowite wypróżnianie. W tej sytuacji stosowanie wszelkich produktów łagodzących objawy należy konsultować z ginekologiem. Nie należy stosować preparatów bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem prowadzącym ciążę, gdyż mogą one mieć szkodliwy wpływ na maleństwo w okresie ciąży oraz w czasie karmienia piersią.
Bardziej narażone na to schorzenie są także osoby prowadzące siedzący tryb życia, na przykład zawodowi kierowcy czy też pracownicy biurowi. Brak ruchu i mała aktywność fizyczna sprzyja pojawianiu sie guzków. Nie bez znaczenia jest również dieta. Aby zapobiec hemoroidom należy wprowadzić do swojej diety produkty bogate w błonnik, spożywać dużo owoców, warzyw i produktów zbożowych oraz pełnoziarnistych, wypijać około dwóch litrów wody dziennie a także znacząco ograniczyć spożywanie słodkich i słonych przekąsek oraz produktów typu fast food. Dieta powinna być lekkostrawna a posiłki należy spożywać regularnie.
Wiele osób zmagających się z guzkami krwawniczymi odbytu boi się udać do specjalisty i leczy się na własną rękę, gdyż wizyta w wielu przypadkach jest bardzo krępująca.
Apteki posiadają w ofercie różnego rodzaju leki, na przykład maść lub czopki na hemoroidy bez recepty. Czopki są bardzo łatwe i wygodne w aplikacji. Czopki szybko się rozpuszczają, doskonale łagodzą świąd i ból odbytu. Maść warto zaaplikować wieczorem, przed pójściem spać, gdy skóra nie ma kontaktu z obcisłą bielizną i dopasowaną odzieżą.
Jednak w sytuacji gdy krwawienie z odbytu jest bardzo nasilone a produkty dostępne bez recepty nie skutkują, niezbędna może okazać się konsultacja u lekarza i bardziej specjalistyczne leczenie. Zazwyczaj lekarz zapisuje preparaty o silniejszym działaniu, dostępne jedynie na receptę. W niektórych przypadkach niezbędne może okazać się wykonanie dokładnych badań.
Nie należy bagatelizować hemoroidów, gdyż mogą one w niektórych przypadkach powodować choroby nowotworowe odbytu i doprowadzić do powstawania stanów zapalnych. Wtedy leczenie jest dużo bardziej skomplikowane i znacznie dłuższe.
Gdy hemoroidy pojawiają się w ciąży mnogą one być spowodowane zaburzeniem gospodarki hormonalnej. W tej sytuacji guzki krwawnicze zazwyczaj znikają po porodzie.
Najczęściej hemoroidy pojawiają się u osób po pięćdziesiątym roku życia. Częściej występują one u kobiet, które kilka razy rodziły naturalnie, zmagają się z nadwagą i są mało aktywne fizycznie.
Aby zapobiec wystąpieniu hemoroidów warto zadbać o regularną aktywność fizyczną, mogą to być na przykład lekkie ćwiczenia gimnastyczne wykonywane w domu, intensywne zajęcia w klubie fitness, lekcje tańca nowoczesnego, codzienny jogging bądź po prostu długie spacery z psem.

http://www.niezawal.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here