Wakacje w Polsce

Czy musimy wyjeżdżać zagranicę, żeby dobrze bawić się na wakacjach? Wakacje to czas, w którym się odprężamy, odpoczywamy i zwiedzamy. Ale czy znamy wszystkie miejsca w Polsce?

Polska jest naprawdę stosunkowo dużym krajem. Na terenie naszego państwa mamy mnóstwo ciekawych miejsc do odwiedzenia. Najpopularniejszymi miejscami do spędzania wczasów są z pewnością góry i morze, ale warto także wziąć pod uwagę nasze piękne pojezierza. Pojezierzy w naszej ojczyźnie jest wiele i na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. Warto jest wybrać się nad jezioro, ponieważ panująca tam atmosfera jest bardzo interesująca. Jest to na pewno coś innego niż morze, aczkolwiek trzeba pamiętać, że jezioro nie różni się od morza tylko wielkością i słonością wody, ale także sposobem spędzania nad nim czasu. Nad jeziorem możemy robić wiele różnych rzeczy, takich które są z pewnością przyjemniejsze, gdy robi się je nad jeziorem niż nad morzem. Przykładem takiej aktywności jest chociażby łowienie ryb, nad morzem najczęściej łowi się z kutra, lub z jakiegoś pomostu, gdzie często jest wiatr, a wędkowanie jest mniej przyjemne. Piękny świergot ptaków i spokojna atmosfera, która panuje nad jeziorem, to na pewno świetne rozwiązanie dla miłośników wędkarstwa. Nad jeziorem oprócz łowienia ryb, można także popływać rowerkami wodnymi, czy kajakami i innymi łódkami, a także leżakować na nieco spokojniejszej, niż nad morzem plaży. Przykładem takich miejsc jest na przykład jezioro w wielkopolskiej miejscowości – w Ślesinie.

Wakacje w Polsce mogą być naprawdę ciekawe. Dobrą opcją na spędzenie wczasów w Polsce jest zorganizowanie wycieczki do Trójmiasta, oczywiście nad morzem, chodzi oczywiście o Gdańsk, Sopot i Gdynię, gdzie można zwiedzać wiele ciekawych miejsc takich jak stary żuraw w Gdańsku, największe w Polsce molo (w Sopocie), a także Dworzec Morski (w Gdyni). Oprócz rozmaitego zwiedzania, możemy także zakwaterować się w jednym z wielu prestiżowych apartamentów w Trójmieście, a także wylegiwać się na plaży z widokiem na nasze piękne Morze Bałtyckie. Jakby atrakcji było mało, to pamiętajmy, że mamy jeszcze do dyspozycji kilkanaście parków rozrywki i salonów z grami, które możemy odwiedzić podczas wieczornych spacerów, wieczornych dlatego, ponieważ efekt ozdób i lamp poustawianych na terenie całego Trójmiasta jest niesamowity i zapiera dech w piersiach!

Wspomniane wcześniej góry są także jednym z atutów naszego kraju. Podczas wycieczki w góry możemy zwiedzać wiele pięknych miejsc i szlaków. Wycieczka w góry jest bardzo ciekawym rozwiązaniem dla rowerzystów, dla tych zaawansowanych i mniej zaawansowanych, ponieważ w polskich górach znajdziemy ciekawe trasy rowerowe dla każdego rowerzysty. Zaczynając od początkującego kolarza, a kończąc na profesjonalnym downhillowcu.

Podsumowując, wakacje spędzone w Polsce nie będą chwilami złymi, ponieważ mieszkamy w kraju, który ciągle zaskakuje nas swoją pięknością. Jak mówi stare przysłowie: – „Cudze chwalicie, swego nie znacie!”. Poznawajmy więc naszą piękną ojczyznę!

http://www.mojpodroznik.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here