chusta Buff

Kiedy kompletujmy swój strój sportowy, to bardzo często możemy zapomnieć o ważnych rzeczach, a mianowicie o nakryciu głowy oraz szyi. Wielokrotnie zastanawiamy się, na co konkretnie się zdecydować, czy lepiej sprawdzi się czapka i szalik, opaska na uszy, czy też kominiarka? Warto wiedzieć, że mamy również inne rozwiązanie, którym jest wielofunkcyjna chusta Buff. Może ona przybrać niemalże każdą formę, a do tego doskonale się prezentuje. Zatem, na jaką chustę warto się zdecydować.

Chusta Buff – co trzeba wiedzieć?

Chociaż ta właśnie chusta w naszym kraju nie jest popularna, ale jednak trzeba wiedzieć, że jest ona poniekąd swego rodzaju legendą. Pomimo tego, że ta chusta wygląda dość niepozornie, to za nią kryje się wiele zastosowań, jak również ciekawych parametrów. Chusta Buff powstała w Barcelonie i niezwykle szybko stała się hitem sprzedaży oraz synonimem sportowej chusty, która jest idealna do uprawiania różnych sportów. Na samym początku była ona produkowana z poliestru i była dedykowana dla motocyklistów. Powstała ona w 1991 roku, a jej autorem był Hiszpan Joan Rojas, który prowadził małą firmę tekstylną. Chusta ta doskonale chroniła przed powiewem wiatru, a dzięki temu że może być ona ustawiana na wiele różnych sposobów, to mogła zaizolować odsłonięte części twarzy oraz karku.

Jaką chustę Buff wybrać?

Ta właśnie chusta doskonale sprawdzi się podczas biegania, jazdy na rowerze, joggingu, wspinaczek górskich, jak również na siłowni. Zatem, możemy ją nosić gdzie tylko chcemy. Oczywiście bardzo ważne jest to, abyśmy wybrali taką chustę, która będzie dla nas odpowiednia. Na rynku obecnie znajdziemy wiele podróbek, jak również takich chust, które tylko z wyglądu są wielofunkcyjne. Zatem, jeżeli zależy nam na tym, aby wybrać odpowiednią chustę, to koniecznie musimy zwrócić uwagę na kilka bardzo ważnych kwestii. Przede wszystkim, kluczowy jest materiał, z którego chusta jest zrobiona. Chusta będzie elastyczna jedynie wówczas, kiedy będzie zrobiona z mikrowłókien poliestrowych, które bardzo często są uzupełniane jonami srebra. Dzięki temu, chusta nie będzie chłonąć potu, wilgoci, czy innych nieprzyjemnych zapachów. Dzięki temu, nie będzie ona wymagała prania po każdym użyciu. Pod tym względem chusta Buff, przypomina nieco odzież trekkingową. Do tego, doskonałej jakości chusta wyróżnia się odpowiednią przepuszczalnością powietrza. Dzięki temu, że materiał oddycha, to dzięki temu nie spoci nie nasza głowa, ręce, czy też inna część naszego ciała, gdzie będzie znajdowała się nasza chusta.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here