Aktywne wakacje z psem last minute

Wrzesień i październik to idealny czas na podróż do ciepłych krajów. Jeśli wybierasz się na dłuższe wakacje z psem last minute, musisz pamiętać o zabraniu kilku ważnych rzeczy. Dzięki nim Twój pies będzie czuł się świetnie w nowym miejscu, a ty wypoczniesz podczas wymarzonego urlopu. Co naprawdę warto spakować do torby czworonoga na wypoczynek z psem?

Wyposażenie, o którym nie możesz zapomnieć podczas urlopu z psem

Wśród wielu rzeczy potrzebnych do codziennej opieki i pielęgnacji czworonoga są takie, które koniecznie trzeba ze sobą zabrać, nawet na krótki (np. weekendowy) urlop z psem. Podczas wakacji z nim warto mieć przy sobie książeczkę zdrowia z aktualnymi szczepieniami. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć podczas podróży. W przypadku nagłej choroby psa, może być potrzebna konsultacja weterynaryjna. Jeśli twój pupil ma problemy zdrowotne lub dostaje leki, nie zapomnij także o spakowaniu do torby podróżnej psiej apteczki.

Wakacje z psem last minute. Spakuj jego ulubione zabawki.

Aby pies łatwiej zaakceptował nowe otoczenie, warto spakować jego ulubione zabawki – zarówno te, którymi bawi się w domu, jak i spacerowe (np. piłeczka do aportowania). Jeśli zwierzę jest niewielkie i bardzo przywiązane do swojego posłania, można się zastanowić, czy nie zmieści się ono w torbie podróżnej czy samochodzie. Co więcej, podczas wakacji z psem, przyda się także poduszka albo kocyk. Dzięki nim, będzie mógł szybko poczuć się jak w domu.

Spakuj smycz dobrej jakości

Obojętnie, czy wybierasz się na urlop z psem do dużego miasta, czy wczasy agroturystyczne, nie zapomnij zabrać ze sobą obroży i smyczy. W przypadku podróży środkami publicznymi (pociąg, autokar) przygotuj również kaganiec, Może się okazać, że jego założenie będzie wymagane przez przewoźnika. Warto przy obroży zamieścić dane (np. swój numer telefonu) na adresówce. Jeśli zdarzyłoby się, że pies podczas wakacji ucieknie lub się zgubi, wówczas znalazca będzie miał szansę się z tobą skontaktować.

Jak rozpoznać smycz dobrej jakości?

A jaką smycz zabrać ze sobą? Oczywiście najlepiej tę, do której pies jest już przyzwyczajony. Zarówno podczas spacerów po mieście, jak i na łonie przyrody, doskonale się sprawdzą smycze ze zwijanym sznurkiem. Pozwalają one trzymać czworonoga tuż przy sobie, a także dają mu nieco większą swobodę. Wybierając w sklepie tego typu smycz na wczasy z psem, warto zwrócić uwagę na to, do jakiej wagi psa jest dostosowana. Te przeznaczone dla mniejszych czworonogów mogą zostać zerwane przez silniejsze psy. W odwrotnej sytuacji niewielki piesek będzie musiał użyć bardzo dużej siły, żeby oddalić się od właściciela choćby na metr.

Wypoczynek z psem. Nie zapomnij o ulubionej psiej karmie

Pakując się na wypoczynek z psem, koniecznie zabierz ze sobą karmę i ulubione przysmaki. Zrób to, zwłaszcza gdy wybierasz się w miejsce, gdzie ich zakup może być utrudniony. Jeśli chcesz, aby twój pupil czas urlopu spędził aktywnie, przygotuj dla niego również karmę specjalnie dopasowaną dla psów pełnych energii (np. Purina Friskies Active). Smaczne kawałki mięsa z wysokoenergetycznymi ziarnami, witaminami oraz kwasami tłuszczowymi Omega sprawiają, że karma dla aktywnego psa, nie tylko jest dla niego przysmakiem, lecz także dostarcza mu składników niezbędnych podczas intensywniejszego ruchu.

Wczasy z psem last minute. Przygotuj przenośne poidełko

Obojętnie, czy wybierasz się na wczasy z psem w ciepłe, czy zimne kraje, koniecznie miej przy sobie przenośne poidełko, które w każdej chwili będzie można napełnić świeżą wodą. Podczas drogi dobrze sprawdzają się zajmujące niewiele miejsca składane miski z silikonu albo specjalne podróżne butelki na wodę połączone z przylegającym do nich pojemnikiem. Produkty te są nie tylko łatwe w utrzymaniu czystości, lecz także skutecznie pomogą zapobiec odwodnieniu czworonoga podczas podróży czy długich spacerów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here