To jedno z najwspanialszych miast na terenie Estonii oraz ciekawy cel wycieczki dla każdego miłośnika architektury i historii. Tallin to miasto o wyjątkowym potencjale, którym znane biura podróży zachwycają się od dawna. Dlaczego warto odwiedzić stolicę Estonii? Na jakie atrakcje warto zwrócić szczególną uwagę podczas wycieczki po jej terenie?
Tallin jest miastem, którego wielkim walorem jest długa i ciekawa historia. Wiadomo, że pierwsze informacje na temat tutejszej osady pojawiają się już w źródłach z z I-II wieku n. e. W początkach VI wieku ośrodek ten stał się jednym z ważniejszych punktów na bursztynowym szlaku. Wkrótce stał się jednym z tych miast, o które zabiegali m. in. Wikingowie, Duńczycy oraz rycerze skupieni wokół Zakonu Kawalerów Mieczowych. Częste zmiany przynależności państwowej wywarły wielki wpływ na charakter tego miasta i sprawiły, że do dziś urzeka ono swym różnorodnym charakterem. Jakie zakątki warto odwiedzić w trakcie pobytu na jego terenie?
Biura podróży mogą każdemu z nas zaprezentować długa listę zabytków i atrakcji, którym podczas wizyty w Tallinie warto poświęcić swój czas. Wśród tych zabytków, które wzbudzają wielkie zainteresowanie, znajdują się budowle znajdujące się na terenie Starego Miasta. To właśnie tu czeka piękna katedra oraz cerkiew, będąca pamiątką z czasów, gdy władzę nad Tallinem sprawowali Rosjanie. Gruba Małgorzata, Muzeum Morskie oraz zamek, który dawniej należał do Zakonu Kawalerów Mieczowych – oto kolejne atrakcje, jakimi może się pochwalić starówka w Tallinie. Miłośników architektury i sztuki sakralnej oczaruje też, pochodzący z XIII wieku kościół św. Mikołaja – ciekawy zabytek, w którego wnętrzu można obecnie podziwiać unikalne skarby sztuki kościelnej.

http://www.czyzyny.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here