Jak zawiązać męski szalik?

Szalik męski jest jednym z ważniejszych gadżetów z jesiennej i zimowej garderobie. Poza tym że chroni szyję przed wychłodzeniem, zapewnia termoregulację, to dodatkowo podkreśla styl. Oczywiście wiele będzie zależało od tego, z jakiego materiału będzie wykonany oraz w jaki sposób zawiążemy go. Tu nawet bardzo prosta w swej istocie rzecz może wywołać pewne problemy dokładnie na tej samej zasadzie jak wiązanie krawata. Węzeł szalika ma przede wszystkim zdobić, podkreślić stylistykę, ale także chronić niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Szalik na każdą niepogodę

Odpowiedni węzeł będzie przede wszystkim świetnie wyglądał, ale z drugiej zapewni niezbędną jesienią i zimą ochronę. Przede wszystkim jednak wiązanie powinno być zależne od rodzaju kurtki lub płaszcza czy kamizelki, grubości szalika męskiego i jego długości. Modny jest na przykład węzeł włoski/paryski. To rodzaj wiązania, który wykonujemy w taki sposób, że składamy szalik na pół i przeciągamy jego końce przez powstałą pętelkę. To najpopularniejszy wśród panów węzeł przede wszystkim dlatego, że świetnie się prezentuje zarówno z kurtką, jak i z płaszczem oraz jest bardzo prosty do wykonania. Jeśli mamy cieńszy szalik, warto w ten sposób nosić go do marynarki czy garnituru lub też samej koszuli. Z węglem paryskim związany jest również nieco nonszalancki charakter, który wielu panów lubi właśnie w ten sposób podkreślać. Żeby wyglądał świetnie, warto wybrać dłuższy szalik męski.

Eleganckie i sportowe inspiracje

Pojedyncza pętla należy do stylowej klasyki. To najpopularniejszy typ na polskich ulicach ze względu na swoją uniwersalność, a także pewnego rodzaju możliwość regulowania stopnia zaciśnięcia pętli w zależności od naszych predyspozycji. W tym przypadku zdecydowanie lepiej prezentują się krótsze, niezbyt grube szaliki męskie. Pojedyncza pętla rewelacyjnie wygląda także do eleganckich stylizacji – garniturów, płaszczy czy też kurtek. Ryzykowne natomiast jest łączenie tego typu wiązania ze sportowymi elementami garderoby.

Podwójna pętla sprawdza się doskonale przy dłuższych szalikach męskich. Polega na tym, że dwukrotnie owijamy szyję szalikiem, a jego końce chowamy lub też wypuszczamy. To zdecydowanie najlepszy sposób, jeśli zależy nam na tym, by stworzyć świetną ochronę przed chłodem i wiatrem i dlatego jest szczególnie popularny zimą. Poza tym że doskonale chroni, to również świetnie wygląda zarówno do casualowych, jak i sportowych czy też eleganckich stylizacji.

Ci panowie, którzy nie chcą zastanawiać się nad tym, jaki węzeł będzie odpowiedni, chętnie wybierają kominy. Ten praktyczny dodatek to szalik męski, który ma zszyte końce. Świetnie wygląda do różnych stylizacji, a najlepszej wtedy gdy mamy kurtkę lub płaszcz z kapturem lub też stójkę. W zależności od długości komina zawijamy go pojedynczo lub podwójnie wokół szyi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here