Co brać pod uwagę przy wyborze pościeli dziecięcej

Sen dziecka jest szczególnie ważny, patrząc, chociażby na dobry rozwój, odpoczynek oraz regenerację najmłodszych. Eksperci przyznają, że w ciągu każdej doby dziecko powinno przesypiać co najmniej 10 godzin, a sen powinien być mocny i kojący. Aby tak było, zadbaj o należyte warunki w jego sypialni. Uwzględnij nie tylko łóżko z wygodnym materacem, ale dobierz również najlepszej jakości pościel. Jaka sprawdzi się dla dzieci najbardziej? Szczegóły znajdziesz poniżej. 

Pościel dziecięca — parametry techniczne 

Przy wyborze pościeli dla małego dziecka weź przede wszystkim pod uwagę jej rozmiar. Ta uniwersalna to pościel dziecięca 100×160 cm, przy czym wkład i poszewki powinny być na bieżąco wymieniane wraz z etapami rozwoju malucha oraz jego coraz większym wzrostem. Pamiętaj jednak, aby nie kupować pościeli na wyrost. Zbyt duża kołdra czy za gruba poduszka może utrudniać błogi sen. Takie elementy będą przede wszystkim za ciężkie, mogą się też niekomfortowo zwijać, a nawet stwarzać zagrożenie dla zdrowia i życia dziecka. 

Pościel przeznaczona dla najmłodszych powinna być lekka, ale „oddychająca”, tak aby maluch mógł samodzielnie przykrywać się czy zakrywać w razie takiej potrzeby. 

Zdrowa pościel dla dziecka 

Ponieważ skóra dziecka jest delikatna, wrażliwa i podatna na podrażnienia oraz skłonna do podrażnień, zaleca się, aby wybierać pościel antyalergiczną, wykonaną z dobrej jakości, najlepiej ekologicznego materiału. Chodzi tu zarówno o wkład, jak i poszewki. Niezbyt dobrym wyborem będzie wkład z pierzem, ponieważ ten może uczulać i wywoływać świąd. Biorąc pod uwagę pościel, idealnie sprawdza się ta, która jest wykonana z bawełny organicznej bez związków toksycznych. 

Pościel powinna być dopasowana do pory roku i warunków, jakie panują w mieszkaniu. Latem doskonała będzie pościel bambusowa, lniana albo satynowa, natomiast zimą przyjemniej będzie spać w pościeli z kory albo miłej w dotyku i ciepłej flaneli. 

Wybierając pościel dla dziecka, koniecznie patrz na oznaczenia, jakie na etykiecie naniósł producent. Powinny znaleźć się tam znaki świadczące o atestach i certyfikatach, które gwarantują najwyższą jakość produktów. 

Nie nabywaj pościeli niewiadomego pochodzenia, ze złej jakości materiału, który może nie tylko podrażniać skórę, ale też przyczyniać się do nadmiernej potliwości w nocy. W tym przypadku sprawdza się zasada, zgodnie z którą niska cena produktu wiąże się z jego kiepską jakością. 

Pościel dziecięca jako element dekoracyjny pokoiku 

Jeśli Twoje dziecko nie lubi samodzielnie zasypiać i żadną przyjemnością nie jest dla niego samodzielne spanie, wybieraj pościel kolorową, w barwne wzory, z motywem ulubionej postaci z bajek. Atrakcyjna pościel sprawi, że maluch wprost pokocha swoje łóżeczko. Co więcej, pościel może stanowić atrakcyjny dodatek dekoracyjny w dziecięcym pokoju. Można ją dobierać wedle stylu aranżacji całego wnętrza, szczególnie jeśli łóżko nie jest codziennie ścielone. Dodatkową ozdobą mogą być również barwne poduchy czy pled.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here