Żegnajcie zaparcia

Zaparcia – to dolegliwość, która dokucza wielu osobom.
Co je powoduje?
Zaparcia są spowodowane nieprawidłową, ubogą w błonnik dietą.
Żyjemy w biegu, jemy wysoko przetworzoną, ubogą w składniki odżywcze żywność. Dostarczamy organizmowi dużo stresu, kawy, słodkich napojów gazowanych, cukru i tłuszczów szczególnie tych utwardzanych.
Zaparcia są tego efektem.
Co jest dobre na zaparcia, co możemy zrobić żeby się ich skutecznie pozbyć?
Na rynku dostępnych jest wiele środków przeciwdziałających zaparciom. Możemy kupić np. herbatki, tabletki, kropelki. Wybór jest na prawdę szeroki, do tego preparaty te dostępne są dosłownie wszędzie: w aptekach, super i hipermarketach, dyskontach, drogeriach. Świadczy to o tym jak poważny jest to problem. Czy środki te są skuteczne? Trudno to powiedzieć, doraźnie na pewno tak. Na dłuższą metę mogą tylko rozleniwić nasze jelita, a to nie rozwiąże naszego problemu.
W jaki sposób skutecznie pozbyć się tego przykrego problemu? Co jest dobre na zaparcia?
Najlepszym sposobem na trwałe pozbycie się zaparć jest zmiana naszych nawyków żywieniowych. Jest to najprostsze i zarazem najtańsze rozwiązanie. Musimy wyeliminować z diety słodkie napoje gazowane, ograniczyć kawę a zastąpić je dużą ilością wody. Do diety trzeba włączyć też warzywa i owoce, szczególnie te zielone, ciemne gruboziarniste pieczywo, kasze, pełnoziarniste makarony. Koniecznie musimy ograniczyć cukry i tłuszcze, szczególnie te utwardzone i trans.
Kiedy wprowadzimy te zmiany zyskamy zdrowie, energię, a pożegnamy zaparcia.

http://www.colorowo.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here