W momencie, gdy decydujemy się na przejście na dietę, zależy nam głównie na tym, żeby w jak najkrótszym czasie przyniosła upragnione efekty. Jednak powinniśmy mieć świadomość, że zdrowa dieta nierzadko wymaga dużego nakładu czasu, cierpliwości i wytrwałości w dążeniu do celu. Jeżeli chcemy, aby stosowana dieta dała nam długotrwałe rezultaty, musimy zwrócić szczególną uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim należy dbać o to, aby spożywane jedzenie było wysokiej jakości i zawierało niezbędne wartości odżywcze. Posiłki powinny być spożywane w równych odstępach czasu i odpowiednich porcjach, w zależności od trybu życia osoby stosującej dietę, ponieważ jeśli jemy nieregularnie organizm nastawia się na odkładanie, a nie spalanie.

Prawidłowa dieta fit legnica powinna składać się z kilku pełnowartościowych posiłków:

  • Po pierwsze- śniadanie, które z racji, że jest posiłkiem spożywanym po dłuższej przerwie, powinno być bogate w odpowiednie ilości składników odżywczych, potrzebnych dla odpowiedniego funkcjonowania organizmu przez następnych kilka godzin. Wskazane jest wzbogacanie go o spożywanie świeżych warzyw i owoców, ponieważ stanowią one źródło wielu witamin, które trudno dostarczyć organizmowi w takich ilościach w inny sposób.
  • II śniadanie nie musi być aż tak obfite jak pierwsze. Jego zadaniem jest wyrównanie poziomu cukru we krwi, uzupełnienie wartości odżywczych i zapewnienie energię do dalszej pracy.
  • Obiad, który stanowi bardzo ważny posiłek w ciągu dnia, powinien dostarczyć organizmowi największą ilość wartości odżywczych z spośród wszystkich spożywanych posiłków.  Przed jego przygotowaniem należy się zastanowić jakich wartości chcemy dostarczyć i zwrócić szczególną uwagę na jakość produktów, z których przygotowujemy posiłek.
  • Podwieczorek pełni podobną funkcję do II śniadania. Jest zastrzykiem energii dla organizmu podczas przerwy między obiadem a kolacją. Nie powinien być zbyt obfity. Może składać się z owoców lub warzyw.
  • Ostatnim posiłkiem w ciągu dnia jest kolacja. Powinna być ona przede wszystkim lekkostrawna, ponieważ organizm nie pracuje już tak intensywnie jak w ciągu dnia, należy ją spożywać około 2 godziny przed snem.

Nie wolno w tym wszystkim zapominać o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Jest to szczególnie istotne podczas stosowania diety, ponieważ odwodniony organizm nie jest w stanie spalić tkanki tłuszczowej. Woda reguluje temperaturę ciała, bierze udział w procesie trawienia, umożliwia transport substancji odżywczych.

Ludzki organizm jest tak skonstruowany, że do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wielu składników, a z racji, że każdy organizm jest inny i domaga się różnych wartości najlepiej zasięgnąć porady specjalisty, który dobierze nam najbardziej dopasowaną dietę do wieku, wagi, trybu życia, a wtedy droga do osiągnięcia celu będzie o wiele prostsza i przede wszystkim w żadnym stopniu nie zaszkodzi naszemu zdrowiu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here