Zawalcz z dziecięcym katarem

Czas przesileń związany jest zazwyczaj z falą przeziębień u naszych dzieci. Zmienna pogoda sprzyja przeziębieniom i drobnym infekcją wirusowym. Najbardziej dokuczliwym objawem jest katar, który bywa bardzo problematyczny zwłaszcza dla małych dzieci, które nie potrafią jeszcze wydmuchać same noska.
Aby skutecznie zawalczyć z katarem u naszych milusińskich musimy zaopatrzyć się w kilka niezawodnych akcesoriów. Dla niemowląt i małych dzieci niezbędny jest aspirator do nosa, możemy zakupić go nawet w zwykłym supermarkecie. Dzięki niemu ściągniemy wydzielinę zalegającą w nosku. Pomocny może okazać się także inhalator dzięki któremu te wydzielinę rozrzedzimy – łatwiej będzie potem się jej pozbyć. Zwykle inhalacje z soli fizjologicznej są bardzo pomocne w przypadku zalegającego kataru i można je robić nawet niemowlakom. Wybierając się do apteki zastanawiacie się co na katar u dziecka będzie najlepszym rozwiązaniem? W aptekach jest ogromny wybór różnych kropli do nosa, dobry aptekarz na pewno poleci najlepsze. Warto zaopatrzyć się w wodę morską, która może później służyć do codziennej higieny małego noska. Na spokojnie przespaną noc mogę polecić maści i plastry nasączone olejkami eterycznymi, dzięki którym naszemu dziecku będzie się łatwiej oddychało.
Mówią, że katar leczony czy nie, zawsze trwa tyle samo (u niemowląt i małych dzieci nawet do 14 dni) , ale warto zadbać o to by nasze dziecko przeszło go jak najłagodniej. Może nawet uda nam się go troszkę skrócić a nasze dziecko szybko odetchnie pełną piersią.

http://www.lov3.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here