Zalety palet z tworzywa

Absolutnym hitem ostatnich miesięcy są Palety z tworzywa sztucznego. Można śmiało powiedzieć, że całkowicie wyparły one palety drewniane. Są zdecydowanie wytrzymalsze, odporne na wilgoć, a także na działanie substancji chemicznych.

Zastosowanie palet plastikowych

Powinny się znaleźć w każdej firmie transportowej, której zależy na wysokiej jakości usług. Pozwalają bezpiecznie składować oraz przewozić towar. Przechowywanie towaru to jednak nie wszystko, ponieważ liczy się także przewożenie oraz pakowanie. Są niezastąpione podczas transportowania oraz magazynowania produktów. Można w łatwy sposób zautomatyzować swoją pracę, ponieważ rozmiary poszczególnych palet są standaryzowane. Możliwe jest nawet przygotowanie palet na specjalne życzenie klienta indywidualnego. Przy wyborze palet warto wziąć pod uwagę nośność, która jest jednym z najważniejszych parametrów. Najlepiej kupować palety u sprawdzonego producenta, który wiele lat działa na rynku. Niezbędne jest oczywiście uwzględnienie obciążenia dynamicznego oraz statycznego. Wytrzymałość palety jest uzależniona głównie od rodzaju materiału użytego w produkcji. Liczba produkowanych palet plastikowych wzrasta każdego roku. Są one wytrzymałe, a do tego odporne na czynniki zewnętrzne. Należy o tym pamiętać, ponieważ towar często znajduje się na zewnątrz bez żadnego zabezpieczenia. Cechą charakterystyczną wszystkich plastikowych palet jest bez wątpienia długa żywotność. Nie powinno być też problemów z utrzymaniem ich w czystości, ponieważ można je umyć w ekspresowym tempie.

Utrzymanie palet w czystości

Mogą być stosowane w różnych okolicznościach, dlatego są uniwersalne. Służą głównie do transportu żywności, ale również do wysokiego składania. Tradycyjne palety plastikowe posiadają wymiary 1200×800. Palety eksportowe są obecnie najbardziej podstawowym typem palet z tworzywa. Przede wszystkim w ich przypadku nie jest wymagana wstępna obróbka termiczna, a do tego są wytrzymałe oraz lekkie. Negatywnego wpływu na środowisko naturalne nie mają na pewno palety z tworzywa wtórnego. Zwykła woda powinna w zupełności wystarczyć, żeby umyć palety. Palety drewniane były podane na pleśń, grzyby oraz bakterie. Jeżeli chodzi o palety plastikowe to ten problem w ogóle nie występuje. Są też bezpieczne, ponieważ żaden odłamek drewna ani gwóźdź nie wbije się w skórę podczas użytkowania palety. Należy jednak pamiętać, że nie nadają się do użytku po złamaniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here