Maty wejściowe są w ostatnich latach bardzo popularne wśród właścicieli sklepów, firm, obiektów handlowych, lokali usługowych czy hoteli. Wciąż jednak słychać głosy powątpiewania w skuteczność wycieraczek przemysłowych – sceptycy uważają, że stosowanie mat nie przyniesie żadnych efektów i nie widzą zasadności wynajmu tego typu produktów. Spróbujemy więc rozwiać wszelkie wątpliwości, krok po kroku odpowiadając na pytanie: czy warto wynajmować maty podłogowe do biura?

To nie jest zwykła wycieraczka!

Maty wejściowe wyglądem nieco przypominają tradycyjne wycieraczki, dlatego też inwestycja w taki produkt często spotyka się z niechęcią. Tymczasem negatywne opinie oparte są jedynie na domysłach, niedowierzaniu i niewiedzy, ponieważ specjalnie opracowana technologia sprawia, że niepozornie wyglądająca mata podłogowa znacznie przewyższa efektywność zwykłych wycieraczek. Przyjrzyjmy się bliżej działaniu mat.

Maty wejściowe produkowane są z nylonu barwionego w masie o specjalnym skręcie High-Twist Nylon, który prócz tego, że wykazuje doskonałą przyczepność, niejako pochłania zabrudzenia, gromadząc je w wewnętrznych warstwach maty. Dzięki temu na powierzchni wycieraczki przemysłowej nie zbiera się piasek. Podobnie jest z wilgocią – włókna doskonale absorbują ją i zatrzymują wewnątrz maty. Najlepiej, aby mata była dość duża, wtedy osoba odwiedzająca lokal będzie mogła postawić na niej kilka kroków, co pozwoli na usunięcie większości zabrudzeń znajdujących się na podeszwach. W efekcie do pomieszczeń trafi o 85% zabrudzeń mniej, ograniczona również będzie wilgoć tworząca niebezpieczeństwo na posadzce. Takich możliwości nie posiadają tradycyjne wycieraczki, które gromadzą błoto na swojej powierzchni. Dodatkowo mata stanowi również ochronę przed zarysowaniem podłogi oraz przedłuża jej żywotność.

Podłoże mat wejściowych wykonane jest z mieszanki kauczuku nitrylowego, który zapewnia nieprzemakalność oraz idealną przyczepność do podłoża. Efekt antypoślizgowy jest szczególnie ważny w miejscu o dużym natężeniu ruchu – przemieszczające się wycieraczki stanowią zagrożenie dla odwiedzających i są problematyczne w użytkowaniu.

Serwis mat podłogowych – zawsze czysto i świeżo

Choć hasło wynajem wycieraczek brzmi zasakakująco, to jednak usługa ta niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Serwis mat wejściowych polega na tym, że firma zewnętrza regularnie wymienia matę w lokalu – zabiera zabrudzoną i kładzie czystą. Zapewnia profesjonalne pranie, dzięki któremu maty pozostają higieniczne, świeże oraz przez długo są w bardzo dobrym stanie technicznym. Samodzielne pranie wycieraczek jest nie tylko nieefektywne, lecz także bardzo kłopotliwe – nie wykonamy go w tradycyjnej pralce, a suszenie maty może długo potrwać. Dlatego wynajem mat wejściowych jest bardzo komfortową usługą – bez dużego zaangażowania troszczymy się o czystość w naszym lokalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here