Jest jednym z tych miejsc, które wycieczki odwiedzające Wrocław przemierzają obowiązkowo. Plac Kościelny znajduje się przecież w centralnej części Ostrowa Tumskiego, a w jego pobliżu znajduje się wiele cennych zabytków. Są wśród nich obiekty, dzięki którym Wrocław stał się miastem bardzo chętnie odwiedzanym przez miłośników sztuki i zabytkowej architektury. Na jakie obiekty koniecznie trzeba zatem zwrócić uwagę w tym miejscu?
Jednym z tych obiektów, których w czasie wycieczki w rejonie Placu Kościelnego nie można pominąć, jest barokowy pomnik św. Jana Nepomucena. To wspaniałe dzieło sztuki rzeźbiarskiej, które w pięknym otoczeniu prezentuje się wyjątkowo. Tuż przy słynnym pomniku wznosi się potężny kościół św. Krzyża, znany doskonale wszystkim miłośnikom unikalnych budowli sakralnych. Wyjątkowość tego kościoła wynika z faktu, iż jest on świątynią dwupoziomową, której najstarsza (dolna) część powstała w wieku XIII, podczas gdy górną kondygnację dobudowano w XIV stuleciu. Warto tez zwrócić uwagę na barokowy budynek, który znajduje się w pobliżu kościoła. To dawny sierociniec z początków XVIII wieku, który obecnie pełni rolę siedziby Duszpasterstwa Akademickiego i innych instytucji kościelnych.
Wspaniałe zabytki sztuki i architektury, którymi otoczony jest Plac Kościelny, czynią z tego miejsca ciekawą atrakcję. Warto tu zajrzeć w czasie wycieczki po mieście i przekonać się, że Wrocław może nas zaskoczyć wieloma niezwykłymi obiektami.

http://www.turistiko.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here